נדב ארגמן מול קיר השמות של חללי השב"כ
נדב ארגמן מול קיר השמות של חללי השב"כ צילום: תקשורת שב״כ

טקס זיכרון לחללי השב"כ וחללי מערכות ישראל מתקיים היום (רביעי) במטה הארגון ומשודר באופן מקוון לכלל עובדות ועובדי השב"כ בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

ראש שירות הביטחון הכללי, נדב ארגמן, אמר בטקס כי "הזיכרון האישי והלאומי, הכאב המשותף, המחיר ששילמה החברה הישראלית בדם ובדמעות למען קיום המדינה, כל אלה מייצרים חיבור עמוק ארוג שתי וערב, שדבר לא יוכל לפרום אותו. גם לא ימים של מגיפה, משבר ואי ודאות.

''לזיכרון ולמורשת יש חלק גדול ביכולתנו להמשיך ולהיות חוד חנית - מבצעי, אנושי וטכנולוגי במאבק המתמשך לסיכול איומים ולהגנה על ביטחון ישראל''.

להיות חוד החנית: טקס זיכרון בשב"כ תקשורת שב"כ

''ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה אנו זוכרים יחד את חברינו שנתנו את היקר מכל למען ביטחון המדינה", המשיך ארגמן. ''אנו מוקירים את מסירותם וגבורתם של אלה שהציבור כולו חב להם חוב עצום לא פעם מבלי שיהיה מודע למעשיהם.

''לכן ליום המיוחד הזה יש מטרה חשובה נוספת, לחזק בקרבנו את המחויבות. המחויבות להמשיך את דרכם של אלה שמסרו את נפשם על הגנת הבית. המחויבות לזיכרון כערך ארגוני, המחויבות להגנה בלתי מתפשרת על כל היקר לנו: ביטחון המדינה, ערכיות החברה והדמוקרטיה הישראלית.

''חשוב שנזכור, שביחד ולחוד, בדמיון ובשוני, בעצב ובשמחה, כולנו רקמה ישראלית אנושית אחת. אנו מרכינים ראש לזכר חללי שירות הביטחון הכללי וכל חללי מערכות ישראל. יהי זכרם ברוך״, הוסיף ראש השב"כ.