הליכוד וכחול לבן: לדחות את העתירה נגד נתניהו

''דיני האיזון והאינטרס הציבורי מחייבים הקמת ממשלת חירום ואחדות לאומית", נכתב בבקשת כחול לבן שהועברה לבג''ץ.

חזקי ברוך , ד' באייר תש"פ

הפגנת התנועה לאיכות השלטון
הפגנת התנועה לאיכות השלטון
צילום: התנועה לאיכות השלטון

מפלגת כחול לבן ביקשה הבוקר (שלישי) מבג''ץ לדחות את העתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

''לאור צבר הנסיבות המאוד מיוחדות אליהן נקלעה מדינת ישראל, שלוש מערכות בחירות במשך שנה וחצי, קיטוב חברתי, משבר בריאות, משבר כלכלי ואי בהירות משפטית, סבורים המשיבים כי דיני האיזון והאינטרס הציבורי מחייבים הקמת ממשלת חירום ואחדות לאומית", נכתב בבקשת כחול לבן.

גם מפלגת הליכוד ביקשה מבג"ץ לדחות על הסף את העתירות שהוגשו נגד כהונת נתניהו תחת כתב אישום ונגד ההסכם הקואליציוני עם כחול לבן.

בתוך כך, יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס ב"חדשות הבוקר" בערוץ 12 להתבטאות של משה בוגי יעלון, שאמר בראיון לגל"צ כי "השנה אנחנו לא ראויים להקרבה של הנופלים שלנו".

"זה משפט חמור שאינני מקבל אותו, היה נכון שלא היה נאמר", תקף גנץ, "אני לא מתכוון לזהם את קדושתו של יום הזיכרון בוויכוח פוליטי, לא משנה מה יגידו".

גנץ הגיב על הביקורת שנשמעת נגדו בקרב מצביעי כחול לבן שמאוכזבים מהכניסה לממשלה תחת ראש הממשלה בנימין נתניהו. "מבין את הכעס ומציע לאנשים להסתכל על הנסיבות ולבחון את האלטרנטיבות. אני סבור שבחירות רביעיות בשעה הקשה הזו אינן הדבר הנכון למדינה, אלא אחדות. אני מתכוון לעבוד בזה בשביל כולם, גם עבור אלו שמטנפים עלי ומאוכזבים", אמר.