יום הזיכרון בעיר רעננה
שלטי הרחוב הוחלפו לשמות הנופלים

ביזמת ראש העיר חיים ברוידא הוחלפו שמות הרחובות לשמות 263 חללי העיר ונרצחי פיגועים. "נותנים למשפחות את תחושת האבל המשותף"

שמעון כהן - ערוץ 7 , ד' באייר תש"פ

לזכר רועי קליין ז"ל
לזכר רועי קליין ז"ל
צילום: דוברות עיריית רעננה

ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, יזם את החלפת שמותיהם של רחובות בעירו לשמותיהם של חללי צה"ל מבני העיר. השלטים יישארו תלויים עד אחרי יום העצמאות.

ברוידא מספר כי הרעיון עלה ביום חמישי האחרון "כדי שהמשפחות השכולות ברעננה ירגישו שאנחנו איתם כשהם לא יכולים להגיע לקבר יקירם. נערכנו במהירות והדפסנו 263 שמות של חללי רעננה וגם את מי שנהרגו בפעולות טרור ולאורך כל רחוב אחוזה וחלק מרחוב ירושלים השמות שונו והם על שמות החללים".

את שרשרת השלטים "פותח בצומת רעננה מרכז שמו של רועי קליין, בעל עיטור העוז שברגע של קרב כשרימון נופל לידו וליד חייליו הוא נשכב על הרימון בידיעה שבכך יסיים את חייו. הוא נולד וגדל ברעננה".
ברוידא מוסיף כי במעשה זה של שינוי שמות הרחובות "נתנו את תחושת האבל הכבד. אי אפשר שלא לראות את זה כשמסתובבים ברחובות רעננה".

"למעשה כל הפניות ברחוב אחוזה במעטפת של שחור עם הכיתוב של שם החלל עם גילו של החלל. זה נותן לנו עצמה. משפחות מגיעות ומצטלמות ליד השלטים ומבקשות לשמור להן את השלטים הללו. אני שמח שהבאתי למשפחות את תחושת הביחד ברעננה. זה חשוב לי, להם ולכל אחד במדינת ישראל".

ברוידא מספר על עשרות הודעות ווטסאפ שקיבל ממשפחות שכולות המודות לו על המהלך. "היום בבוקר יהודית שחור, שבנה נרצח, ביקשה להגיע לצומת ליד ישיבת בני עקיבא והצטלמנו ליד השלט. בסמוך יש את השלט של אברהם קינסטלר שנרצח בפעולת איבה והוא מוותיקי רעננה".

לדבריו היוזמה שאמנם התחילה בעקבות אילוצי הקורונה תמשיך גם בשנים הבאות ואף תתרחב. "בשנה הבאה נעשה את אותו הדבר ואפילו נעצים אותו. הבנתי שיש כאן דבר שחייבים להמשיך גם בשנה הבאה כי הוא נתן הרבה כוח למשפחות. ניתן להן את תחושת הביחד של עם אחד שחווה את תחושת האבדן".

ברוידא ויהודית שחור
צילום: עיריית רעננה