טראמפ: "נדרוש פיצויים מסין"

הנשיא טראמפ תקף בחריפות את המשטר הסיני: "הם אחראים למגיפה. אנו מבצעים חקירות רציניות ונדרוש פיצויים גבוהים".

ניסן צור - ערוץ 7 , ד' באייר תש"פ

טראמפ
טראמפ
Reuters

לאחר מספר ימים בהם עצר את התדרוך לעיתונאים חידש הנשיא דונלד טראמפ את פגישותיו עם העיתונאים וניצל את התדרוך האחרון על מנת לתקוף בחריפות את סין ואף להודיע כי ארה"ב מתכוונת לדרוש פיצויי עתק מהמשטר בבייג'ינג.

"יש הרבה מאוד דברים עליהן סין תצטרך לתת דין וחשבון על המגיפה. אנו מבצעים לחקירות מאוד רציניות. אנו לא מרוצים מסין. אנו מאמינים כי ניתן היה לעצור את המגיפה כבר במקור שלה. ניתן היה לעצור אותה במהירות והיא לא היתה מתפשטת ברחבי העולם", טען טראמפ.

טראמפ נשאל על ידי העיתונאים על מאמר מערכת בעיתון גרמני שקרא לסין לשלם פיצויים בסך 165 מיליארד דולר לגרמניה על נזקי הקורונה, ונשאל האם ארה"ב מתכוונת גם היא לדרוש פיצויים מסין.

"גרמניה בוחנת דברים, וגם אנחנו בוחנים מספר דברים. אנו מדברים על הרבה יותר כסף מאשר גרמניה מדברת. טרם קבענו את הסכום הסופי", אמר טראמפ.

לפני התדרוך של הנשיא טראמפ האשים יועץ הסחר של הבית הלבן, פיטר נווארו, כי בייג'ינג שלחה לארה"ב ערכות בדיקה לנוגדנים נגד הקורונה "באיכות נמוכה מאוד, והרוויחה מהמגיפה תוך שהיא מוכרת בדיקות מזוייפות".

הביקורת בארה"ב על סין התגברה מאוד בימים האחרונים, ואתר "פוליטיקו" פירסם מזכר בן 57 עמודים אשר יעץ לחברי המפלגה לתקוף בחריפות את סין על טיפולה במגיפת הקורונה.