דבורה גונן מתגעגעת לדני: "עצב, סבל ושמחה יחד"

אמו של דני גונן הי"ד לערוץ 7: "החללים לא נפלו לחינם, הם נפלו כי הם רצו לנצח''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' באייר תש"פ

דבורה גונן, אמו של דני הי"ד שנרצח בפיגוע ליד דולב מספרת לערוץ 7 על התחושות הקשות ביום הזיכרון ועל הרגשתה בעת המעבר ליום העצמאות.

"יום הזיכרון הוא יום קשה ואם נודה אז כל הימים הם ימים קשים. המציאות של החיים היא מציאות שהעצב והסבל והשמחה שזורים אחד בשני. חלק מהיום אנחנו זוכרים ועצובים וחלק מהיום שמחים. אנחנו בחרנו בחיים ומקדשים בחיים".

"ביום הזיכרון והעצמאות צריכים לזכור שאנחנו צריכים לנצח. החללים לא נפלו לחינם, לא חללי מערכות ישראל ולא חללי הטרור. בואו נפעל שלא יהיו אבדות לחינם. הם נפלו כי הם רצו לנצח. אנחנו עכשיו במלחמה על האדמה, המדינה, העם ועל התורה שלנו. בשביל ניצחון צריך לפעול ולעשות. לנהל משא ומתן רופס מול ארגון טרור זה לא נקרא לנצח זה נקרא להפסיד ולהמשיך לקבור מתים".

גונן זועמת על הדיווח לפיו ישראל תשחרר מחבלים בקרוב במסגרת עסקה עם חמאס, "אני קוראת לראש הממשלה בנימין נתניהו וכל מקבלי החלטות לא לשחרר מחבלים. לא מחליפים ארונות קבורה בארונות קבורה חדשים. יש המון דרכים להחזיר נעדרים.

''החמאס זה ארגון טרור ואסור להתנהל מולו במשא ומתן. אני והמשפחות השכולות שילמנו את המחיר ובעד להחזיר את הבנים הביתה אבל לא בכל מחיר. מחבלים עם דם על הידיים חוזרים שוב לרצוח ומוסיפים כאב לעם ישראל ופוגע בחוסן הלאומי שלנו כעם. בעסקת שחרור מחבלים נוספת לא מנצחים את הטרור".