"אנחנו מממנים את רוצחי ילדינו"

המדינה תשיב עד ליום חמישי לעתירה לבג"ץ המבקשת לאסור על המדינה להעביר 500 מיליון שקלים לרשות הפלסטינית.

ערוץ 7 , ד' באייר תש"פ

מירב חג'ג'
מירב חג'ג'
צילום: אם תרצו

שופט בימ"ש העליון יוסף אלרון, הורה למדינה להגיב עד מחרתיים (חמישי) לעתירה הדחופה המבקשת לעצור את העברת הכספים הצפויה לרשות הפלסטינית של כ-500 מיליון ש"ח בעקבות משבר הקורונה.

מדובר בעתירה אותה הגישו פורום בוחרים בחיים- משפחות שכולות ונפגעי טרור יחד עם ארגון לביא למען מינהל תקין בישראל, נגד שר האוצר, ראש הממשלה ויו"ר ועדת הכספים של הכנסת.

בעתירה, שהוגשה לפני מספר ימים, ע"י עו"ד יצחק בם, טענו העותרים כי מלבד החשש הממשי שהכספים לא יוחזרו למדינת ישראל, הרשות הפלסטינית צפויה להעביר חלק ניכר מהכספים למשפחות מחבלים ופעילי טרור, כמענק על ביצוע פיגועים ומעשי טרור כנגד אזרחי ישראל.

"למרבה הצער, הרשות הפלסטינית, בניגוד גמור להתחייבויותיה לחדול מדרך הטרור, עושה שימוש נלוז בכספים המגיעים אליה ומשלמת משכורות ומענקים לפעילי טרור המרצים את עונשם בבתי הסוהר בישראל ולכאלה שהשתחררו מריצוי מאסרם. הרשות הקימה מערך ענף ועתיר תקציבים של תמיכה כלכלית בפעילי טרור ובני משפחותיהם", כתב עו"ד בם.

העותרים ביקשו מבימ"ש כי יורה לעצור את העברת הכספים בצו על תנאי, וזאת עד לדיון בעתירה. מירב והרצל חג'אג' שבתם שיר נרצחה בפיגוע ואשר פעילים בפורום בוחרים בחיים מחו על הכוונה להעביר את הכסף לרש'פ "לא יתכן שבזמן שהרשות ממשיכה בזמן הקורונה להסית ולשלם משכורת למחבלים ולבני משפחותיהם שרצחו את ילדנו, מדינת ישראל תעביר לרשות שלושה מיליארד שקל מכספי המיסים של תושבי ישראל".

"הלכה למעשה אנחנו מממנים את רוצחי ילדינו. אנחנו מציעים לראש הממשלה ולשרים במקום לתת לרשות כסף והם יעבירו אותו למשפחות המחבלים להעביר ישירות למחבלים ולמשפחותיהם את הכספים. למחבל שרצח את בתנו שיר חג'אג' ועוד שלושה קצינים בארמון הנציב בירושלים קראו פאדי קונבר והוא גר בגאב'ל מוכאבר, הממשלה מוזמנת לשלוח להורים שלו, לילדיו ולאשתו ימח שמם וזכרם את הכסף ישירות, למה לחכות שהרש"פ יעבירו", הוסיפו ההורים.