המהפך של בוריס ג'ונסון

בריטניה לא מתכוונת להפחית בקרוב את מגבלות התנועה שהוטלו על האזרחים. אתמול נשא ראש הממשלה נאום לאומה לראשונה מאז שהחלים.

ערוץ 7 , ד' באייר תש"פ

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון שהחלים מקורונה וחזר השבוע לעבוד מביתו בלונדון, לא מתכוון להפחית בקרוב את המגבלות למניעת התפשטות הנגיף.

דוברו של ג'ונסון אמר כי ב-7 במאי תבחן הממשלה הבריטית את הצעדים הבאים נגד הקורונה. "חשוב שההנחיות יישארו כפי שהן לעת עתה. עלינו להתמקד בכך שכולם שומרים על מרחק חברתי, ולהבטיח שהתפשטות הנגיף נמצאת תחת שליטה", אמר.

עד לפני מספר שבועות, ג'ונסון היה אדיש מול מגפת הקורונה ולא נקט בצעדים לעצירת ההתפשטות בבריטניה. בהמשך התבררה עוצמה הסכנה וג'ונסון הוביל שורת החלטות דרמטיות להגבלת התנועה כפי שנקטו מדינות רבות בעולם.

ראש הממשלה הבריטי נדבק בעצמו בנגיף ואושפז בטיפול נמרץ. השבוע הוא חזר לעבוד מביתו ואתמול נשא נאום ראשון מאז שהחלים. את המאבק בקורונה הוא כינה "האתגר הגדול ביותר מאז מלחמת העולם השנייה".

לדבריו, בריטניה רושמת התקדמות במלחמתה בקורונה. "אנחנו רואים סימנים ממשיים לכך שאנחנו עוברים את שיא ההתפרצות, ואנחנו על סף עמידה במטרה הברורה הראשונה שלנו: למנוע מבתי החולים לכרוע תחת הנטל".

הוא הבטיח לאזרחים: "נצא מזה חזקים מאי פעם. אם תוכלו להמשיך להתנהל כפי שעשיתם עד כה, אם תוכלו להמשיך להגן על בתי החולים – אז אין לי ספק שיחד ננצח את זה".

ביממה האחרונה מתו בבריטניה 639 בני אדם מנגיף הקורונה, ומניין המתים עלה ל-21,731. מספר החולים שאובחנו בממלכה עומד על 157 אלף.