בן נולד לראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון

קרי סימונדס, ארוסתו של ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, ילדה תינוק בבית חולים בלונדון.

ערוץ 7 , ה' באייר תש"פ

בן נולד לראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון-ערוץ 7
ג'ונסון וסימונדס
צילום: רויטרס

קרי סימונדס, ארוסתו של ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, ילדה תינוק בבית חולים בלונדון.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי התינוק בריא ומצבו טוב.

ג'ונסון בן ה-55 שב בתחילת השבוע לתפקידו לאחר שהחלים מקורונה והיה מאושפז בבית חולים. גם ארוסתו בת ה-32 נדבקה בקורונה בזמן שהייתה בהיריון מתקדם. כאמור, מצבה טוב והתינוק בריא.

בריטניה שמתמודדת עם מגפת הקורונה כמו יתר מדינות העולם, לא מתכוונת להפחית בקרוב את המגבלות למניעת התפשטות הנגיף.

דוברו של ג'ונסון אמר כי ב-7 במאי תבחן הממשלה הבריטית את הצעדים הבאים נגד הקורונה. "חשוב שההנחיות יישארו כפי שהן לעת עתה. עלינו להתמקד בכך שכולם שומרים על מרחק חברתי, ולהבטיח שהתפשטות הנגיף נמצאת תחת שליטה", אמר.

עד לפני מספר שבועות, ג'ונסון היה אדיש מול מגפת הקורונה ולא נקט בצעדים לעצירת ההתפשטות בבריטניה. בהמשך התבררה עוצמה הסכנה וג'ונסון הוביל שורת החלטות דרמטיות להגבלת התנועה כפי שנקטו מדינות רבות בעולם.

כאמור, ראש הממשלה הבריטי נדבק בעצמו בנגיף ואושפז בטיפול נמרץ. השבוע הוא חזר לעבוד מביתו ושלשום נשא נאום ראשון מאז שהחלים. את המאבק בקורונה הוא כינה "האתגר הגדול ביותר מאז מלחמת העולם השנייה".

לדבריו, בריטניה רושמת התקדמות במלחמתה בקורונה. "אנחנו רואים סימנים ממשיים לכך שאנחנו עוברים את שיא ההתפרצות, ואנחנו על סף עמידה במטרה הברורה הראשונה שלנו: למנוע מבתי החולים לכרוע תחת הנטל".

הוא הבטיח לאזרחים: "נצא מזה חזקים מאי פעם. אם תוכלו להמשיך להתנהל כפי שעשיתם עד כה, אם תוכלו להמשיך להגן על בתי החולים – אז אין לי ספק שיחד ננצח את זה".