כלת התנ"ך העולמי: רות כהן מאולפנת בהר"ן באדיבות כאן 11

באדיבות כאן 11

נשיא המדינה ראובן ריבלין בירך את רות כהן על זכייתה היום (רביעי) בתואר כלת חידון התנ"ך העולמי לנוער תש''פ - 2020.

"ברכות חמות שלוחות לכלת חידון התנ"ך העולמי רות כהן. 'רבות בנות עשו חיל ואת עלית על כולנה'. ברוכה תהיי על ידענותך ולמדנותך וברוכים תהיו כולכם, משתתפי החידון, תפארת הנוער מהארץ ומהעולם", אמר ריבלין.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר: ''ברכות לרות כהן מגדרה, כלת חידון התנ״ך העולמי, ולכל המשתתפים בחידון מהארץ ומהעולם. כל הכבוד''.

רות כהן בת ה-16, תושבת מרכז שפירא ותלמידת כיתה י"א באולפנת בהר"ן שבגדרה. במקום השני בחידון זכה משה גלידאי מכיתה י"א בישיבת מקור חיים, במקום השלישי חיים נתן שילדס מארצות הברית ובמקום הרביעי מרים שרם ממקסיקו.

''לראשונה זה 10 שנים, יש לנו כלת תנ״ך", אמר שר החינוך הרב רפי פרץ. ''רות כהן בת ה-16, תלמידת כיתה י״א באולפנת הרב בהר״ן. ברכות על הזכייה, הבאת גאווה למדינה".

גם בתנועת בני עקיבא בירכו את כהן, חברת התנועה. מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל אמר כי "תנועת בני עקיבא כולה גאה ברות כהן שהוכתרה היום ככלת התנ"ך העולמית. רות מדריכת שבט מעפילים בסניף התנועה במרכז שפירא ומקיימת בחייה ממש את המנון התנועה "ראשינו בעמקי תורתה" ומהווה מודל ומופת לחניכיה בכל פעילותה.

''אנו מברכים את כהן ומצדיעים לה על הצלחתה הכבירה ואנו בטוחים כי תמשיך להפיץ את אור התנ"ך גם בהמשך העשייה התנועתית המבורכת שהיא מובילה במהלך השנה כולה", הוסיף שחל.

יו"ר תנועת אמונה ליאורה מינקה אמרה כי "רות כהן היא מופת ודוגמא לכל נערה ונערה בישראל ובעולם. רק בת 16 וכבר מוכיחה לכולם שבעמל רב ניתן לכבוש כל יעד. מרגש לראות שהתנ"ך, אבן היסוד בחיי העם היהודי ובסיס קיומנו בארץ ישראל, מהווה עדיין אתגר גם לדור הצעיר".

נתניהו מברך את משתתפי חידון התנ"ך באדיבות כאן 11

צילום: מנדלבוים פרי

חידון התנ"ך העולמי לנוער התקיים היום (רביעי) עם 16 מתחרים מישראל ומרחבי העולם. המתמודדים התחרו זה מול זה מארצותיהם באמצעות ניידות שידור טלוויזיוניות.

את החידון הגיש אבשלום קור, והוא נערך במעמד שר החינוך הרב רפי פרץ, יו"ר הכנסת בני גנץ, מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג וכלת פרס ישראל מרים פרץ.

חידון התנ"ך כולל שלבים מוקדמים: ראשית נערכים חידונים בית-ספריים, המצטיינים מגיעים לחידונים רשותיים והשלב הבא הוא החידונים המחוזיים. הזוכים בחידונים המחוזיים מגיעים לחידון הארצי כאשר ממנו מעפילים ארבעת המצטיינים לחידון התנ"ך העולמי.

המתמודדים שמעפילים לחידון מכל העולם ומישראל משתתפים ב'מחנה תנ"ך' שנמשך כשבועיים, בו מתקיימים החידון העולמי וחידון התפוצות. במהלך המחנה, נבחנים עשרות המתמודדים במבחן בכתב, ובו נקבע מי יהיו משתתפי החידון העולמי הפומבי ביום העצמאות.

המתמודדים השנה הם בת שבע שוואב מאנגליה, יצחק קטן, מרים ש'רם וניצה קטן ממקסיקו, אסתר עמר מפנמה, דנית גולדינפלד, רות כהן, יהונתן אטדגי ומשה גלידאי מישראל.

חיים נתן שילדס, יהודה זינברג ועזריאל ויינער מארה"ב, קיילה סיפריס ויהודה ברט מדרום אפריקה, אילנית בקארי ושיילה מיכל רייף מארגנטינה.

את השאלון בחידון התנ"ך חיבר יואב שלוסברג, חתן התנ"ך העולמי לנוער בשנת תשמ"ו וכן חתן התנ"ך הכלל צה"לי בשנת תשמ"ח.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו