"עצמאות עם משמעות"

בימים האחרונים התקיימו מסיבות הוקרה לדור המייסדים מחוץ לבתי האבות ברחבי הארץ. לאור ההצלחה המיזם יימשך.

ערוץ 7 , ה' באייר תש"פ

המתנדבים משמחים קשישים
המתנדבים משמחים קשישים
צילום: באדיבות סח"י

פרוייקט 'עצמאות עם משמעות' יצא לדרך גם השנה. בכל שנה, לפני יום העצמאות, אלפי בני נוער מעניקים פרחים וגלויות תודה לבני הגיל השלישי שהיו שותפים להקמת המדינה, בבתי אבות ובבתי מגורים של קשישים.

השנה, דור המייסדים נמצא בבידוד, ופרוייקט 'עצמאות עם משמעות' הזמין את כל אזרחי ישראל להצטרף למיזם ולקיים מסיבות הוקרה והצדעה לקשישים מתחת לחלון ביתם או מחוץ לבתי האבות והדיור המוגן.

מסיבות ההצדעה התקיימו בעשרות מוקדים ברחבי הארץ, ולאור פניות רבות ימשכו גם אחרי הסגר של יום העצמאות. במיזם משתתפים פעילי סח"י, תנועות נוער, רשתות חינוך, ארגונים ויחידים שהצטרפו ליוזמה.

בשונה מהשנים שחלפו, בהן התקיים מפגש ישיר בין בני הנוער לקשישים, הפעם המשתתפים יאחזו בשלטי ענק, דגלים וכלי נגינה ושימחו את הקשישים מחוץ לבתי האבות והדיור המוגן.

בשל הסגר, לא התקיימו מסיבות ביום העצמאות אך בארגון סח"י קראו לצלצל לסבים ולסבתות, לשכנים ולשכנות, להודות ולהצדיע להם ביום חגה של ישראל.

לאור הביקוש המיזם יימשך גם מחר (חמישי) ובתחילת השבוע הבא.

מנכ"ל סח"י, אברהם חיון, ציין כי "השנה, יותר מתמיד, חשוב להזכיר למייסדי המדינה שבזכותם אנחנו כאן. מגיע להם שנריע להם ושנגיד להם תודה, במיוחד כשהם נמצאים בבידוד כה ממושך. אנחנו מזמינים את כל הציבור בישראל להצטרף אלינו, בכל עיר ובכל שכונה".