גרמניה: חיזבאללה מחוץ לחוק

צו שפרסם משרד הפנים הגרמני אוסר קיום קשר עם פעילי הארגון על כל זרועותיו. השר כ"ץ: "החלטה חשובה וצעד ערכי ומשמעותי במאבק בטרור".

ניצן קידר - ערוץ 7 , ו' באייר תש"פ

גרמניה: חיזבאללה מחוץ לחוק-ערוץ 7
מזכ"ל חיזבאללה נסראללה
צילום: רויטרס

משרד הפנים הגרמני פרסם הבוקר (חמישי) צו פדרלי המוציא את ארגון חיזבאללה מחוץ לחוק בגרמניה ואף נקט באמצעי אכיפה בכפוף להוראות הצו.

הצו אוסר לקיים כל קשר עם פעילי הארגון ואינו מבדיל בין זרועותיו השונות - צבאית, מדינית או סוציאלית.

על פי הצו אסר לעשות כל שימוש בסמלי הארגון ונכסיו הקיימים במדינה עתידים להיות מוחרמים.

המשטרה הגרמנית ערכה בימים האחרונים פשיטות למעצר חשודים כחברי הארגון. גורמי הביטחון המקומיים סבורים כי לפחות 1,050 אנשי חיזבאללה פועלים בגרמניה.

בהודעת שר הפנים של המדינה נאמר כי "משרד הפנים סבור שחיזבאללה קורא בגלוי לחיסולה האלים של מדינת ישראל ומטיל ספק בזכותה של מדינת ישראל להתקיים. רשויות הביטחון הגרמניות משתמשות בכל הכלים הזמינים של שלטון החוק כדי לפגוע בארגוני טרור כמו חיזבאללה ולנקוט צעדים קפדניים נגד פעילותם בגרמניה".

שר החוץ, ישראל כ״ץ, בירך על ההחלטה. "מדובר בהחלטה חשובה ביותר וצעד ערכי ומשמעותי במאבק העולמי נגד הטרור. אני מבקש להביע את הערכתי לממשלת גרמניה על הצעד ובטוח שממשלות רבות במזה"ת וקורבנות טרור החיזבאללה שותפים לתודה זו".

"אני קורא למדינות אירופה נוספות ולאיחוד האירופי להצטרף ולאמץ מדיניות מתחייבת זו ולקרוא לילד בשמו: חיזבאללה, על זרועותיו הצבאית והמדינית, הוא ארגון טרור וכך יש להתייחס אליו", הוסיף השר כ"ץ.