יאיר לפיד: מרמים את הציבור ואת בג"ץ

"ההסכם נכתב אחרי בחירות ספטמבר, אז לא היתה קורונה, אז לא היה משבר כלכלי, לא היה שום דבר מכל זה", תקף לפיד את "כחול לבן".

ערוץ 7 , ו' באייר תש"פ

יו"ר "יש עתיד", ח"כ יאיר לפיד, נאם הבוקר (חמישי) במליאת הכנסת ותקף את הצעת חוק ממשלת החילופים שתעלה היום להצבעה בקריאה ראשונה.

"הקשבתי להסברו המלומד של ח"כ גינזבורג על זה שבגלל צוק העיתים ומשבר הקורונה נכתב ההסכם הזה. יש טיפה בעיה – אני מכיר את ההסכם הזה והוא נכתב בספטמבר", תקף לפיד.

"יותר מזה, אנחנו שילמנו לאבי ליכט, הייתי לצערי אחד מהאנשים שהביאו את התשלום כדי שהוא יכתוב את זה ואנחנו הצלחנו לפסול את זה כי אני אמרתי שלא נכנסים מתחת לראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום", סיפר לפיד.

"אתם רוצים למכור לציבור שטויות כאילו זה אתם הלכתם להסכם הזה בגלל הקורונה, תמכרו שטויות, למה אתם מוכרים את זה לנו שהיינו שם? אני מכיר כל שורה בהסכם הזה כי הוא נכתב אחרי בחירות ספטמבר. בספטמבר לא היה קורונה, לא היה מצב חירום, לא היה משבר כלכלי, לא היה משבר בריאותי. מה שנכון כבר אז היו אנשים בכחול לבן שנורא רצו לזחול לממשלה של נתניהו ועכשיו ניתן להם התירוץ", הוסיף.

"ביקשתי שילכו להביא לי בזמן ששמעתי את ההסברים של גינזבורג את תשובת כחול לבן לבית המשפט העליון למה מקימים את הממשלה ומה מטרתה ונאמר בו מילים שוברות לב: בתקופת החירום בו נמצאת מדינת ישראל, מבקשים הצדדים כי הממשלה תמקד את כל משאביה לצורך מאבק במשבר הבריאותי, כלכלי, חברתי, ולא תפזר את משאביה על דברים אחרים למעט אם נדרש הדבר", ציטט לפיד.

"כל משאביה, 36 שרים ו 16 סגני שרים, כל משאביה, זה המשאבים שהם צריכים, 900 מיליון שקל שזה יעלה, אני כבר לא מדבר על זה שמקימים פה מפלצת ביורוקרטית שתמשיך להתעלל בעסקים הקטנים. כאמור כל זה נכתב בספטמבר", טען יו"ר יש עתיד.

"אני אגיד לכם עוד דבר, מרמים גם את הציבור וגם את הציבור וגם את בג"צ כשאומרים לו שהברירה היא בחירות רביעיות. מונח על שולחן הכנסת מתווה ההקפאה. מתווה ההקפאה אומר יוצאים להקפאה של שישה חודשים. שוב מתוך החדר, זה אושר בקוקפיט על ידי בני גנץ, על ידי גבי אשכנזי, שאמרו רעיון מצוין ונלך להקפאה של שישה חודשים, נטפל בבעיות הדחופות של מדינת ישראל. אז אני אומר שוב, אתם רוצים לרמות את הציבור בסדר, למה מעל הדוכן? למה לתוך המיקרופון? תשמעו הצעה משחקן ותיק – אל תעשו את זה מול מצלמות", חתם.