שר החוץ ישראל כץ אישר להנגיש את מערת המכפלה

"זכותנו על ארץ ישראל ועל קברי אבות ואמהות האומה גוברת על כל שיקול אחר - ויש לבצע את העבודות בהקדם", אמר השר כ"ץ.

ערוץ 7 , ו' באייר תש"פ

מערת המכפלה
מערת המכפלה
צילום: מעיין ברבי/TPS

שר החוץ ישראל כ״ץ אישר היום (חמישי) לבצע עבודות להנגשת מערת המכפלה בחברון, וההחלטה הסופית נתונה לפתחם של ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון בנט.

''כשר החוץ קבעתי כי זכותנו על ארץ ישראל ועל קברי אבות ואמהות האומה גוברת על כל שיקול בין לאומי ואחר - ויש לבצע את העבודות בהקדם", אמר כץ.

הוא הזכיר: ''כשר התחבורה הנחיתי לסלול כביש גישה חדש למערת המכפלה במקום הדרך המשובשת שהיתה, וכאשר שאלו הפקידים לפי איזה קריטריון השבתי: לפי הקריטריון היהודי, וכך בדיוק היה''.

ארגון ''בצלמו'' ברך על החלטת השר כץ וקרא לראש הממשלה לאשר עוד היום את ההנגשה של מערכת המכפלה. ''מדובר במעשה הומניטרי וריבוני כאחד שאסור שידחה ולו ביום אחד''.

לפני כשבועיים אישר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להפקיע שטחים במערת המכפלה כדי לשפץ אותה ולהנגישה לאנשים בעלי מוגבלויות, יהודים וערבים כאחד.

כזכור, שר הביטחון נפתלי בנט אישר כבר לפני כחמישה חודשים את תכנון השיפוץ של המערה בעיר האבות, וכעת יצטרך ראש הממשלה בנימין נתניהו לאשר את הפקעת השטח משליטת הווקף כדי להוציא לדרך את עבודות השיפוץ.

''זהו בראש ובראשונה מעשה הומניטרי", אמרה חברת הכנסת קטי שטרית מהליכוד. ''חובה עלינו להנגיש ולאפשר למתפללים בני כל הדתות חופש דת ופולחן במערת המכפלה. חובה עלינו לאפשר לכל יהודי להתחבר אל מורשתו. חובה עלינו להצהיר שנוכחותנו כיהודים בחברון היא מאז ולתמיד".