יפים גם כשהם לא זוהרים
יפים גם כשהם לא זוהרים צילום: iStock

דולפינים זוהרים בחושך אולי נשמעים כמו משהו שקיים רק בסיפורי ילדים, אבל הצלם פטריק קוין הצליח השבוע לצלם זוג דולפינים זוהרים בסרטון שהפך במהירות לויראלי במיוחד.

הכל התחיל כאשר קוין שמע על דולפינים זוהרים בתכנית טבע והוא החליט שהוא חייב לנסות לראות אותם בעצמו. למזלו, לאחר מספר חודשים הוא קיבל הזמנה לצאת לשיט לילי ולנסות להשיג צילומים נדירים של הדולפינים הזוהרים.

הוא נסע לשיט לילי ליד קו החוף בקליפורניה והסתובב שם למשך שעות עד שלפתע ראה אורות מרצדים בים החשוך. כאשר הוא התקרב לאורות הוא גילה לתדהמתו שמדובר בשני דולפינים זוהרים ומיהר לתעד אותם במצלמה שלו. קוין אמר שצילום הדולפינים היה מעט מסובך, אבל למזלו זמן קצר לאחר מכן התגלו עוד זוג דולפינים ליד הסירה והוא מיהר לצלם גם אותם.

חוקרים שראו את הסרטון של קוין מסבירים שמדובר בתופעה נדירה במיוחד הנגרמת בעקבות אורגניזמים זעירים שנדבקים לגוף הדולפינים. יצורים זעירים אלו רגישים במיוחד למגע וכאשר הדולפינים נוגעים בהם הם זוהרים בחושך ולמעשה מאירים את הדולפינים ששוחים דרכם.

בסרטון שפרסם ברשתות החברתיות קוין כתב שצילום הדולפינים היה מסובך במיוחד מכיוון שמדובר במצב נדיר, ושהעובדה שהצילום היה באמצע הלילה לא עזרה יותר מדי. למרות הקשיים, הוא מרגיש שמדובר ב"אחד הלילות הקסומים בחייו" ושהוא ממליץ לכולם לראות את הדולפינים בעצמם.

אז בפעם הבאה שאתם יוצאים לים- מוזמנים לבדוק אם יש כמה אורות קופצים בתוך המים.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!