שכחו את תמר
יוזמה: הכרה רשמית במתנדבי שירות לאומי שנהרגים בעת שירותם

חברתה של תמר פניגשטיין ז"ל, בת השירות הלאומי שנהרגה בתאונה, תוהה מדוע המדינה לא מכירה במתנדבים שנהרגים במסגרת השירות הלאומי.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ו' באייר תש"פ

יוזמה: הכרה רשמית במתנדבי שירות לאומי שנהרגים בעת שירותם-ערוץ 7
תמר פניגשטיין
צילום: שערי צדק

חמישה חודשים עברו מאז שנמחצה למוות תמר פניגשטיין ז"ל, מתנדבת השירות הלאומי שמעדה על פסי הרכבת הקלה בירושלים.

חברתה, תמר אורבך, תוהה מדוע מתנדבי השירות הלאומי שפועלים תחת הכרה של המדינה, לא מקבלים הכרה כאשר הם נהרגים בעת מילוי תפקידם, בדומה לחיילי צה''ל.

''זה כל כך עצוב שחיילים שנופלים בעת מילוי תפקידם מקבלים הכרה, ולא שאני חושבת שזה לא נכון, כן? אבל את, שגם את היית בעת מילוי תפקידך, נפלת כשהיית בת שירות לאומי. בעיר שבה עשית שירות לאומי. אחרי משמרת בשירות לאומי. אבל אותך כנראה לא יזכירו בשבוע כזה", כתבה אורבך בפייסבוק.

היא ציינה כי בנות השירות הלאומי לא הולכות עם מדים כמו חיילים אך יש להן ''אחריות גדולה עבור העם והמדינה''. אורבך סיפרה כי תמר היתה מתנדבת מסורה ואחראית, והבטיחה: ''תמרי, רק שתדעי שאנחנו לא שוכחים אותך, מתגעגעת''.

בעקבות פרסום דבריה של אורבך ברשת החברתית, שוחח איתה ראובן פינסקי, מנכ"ל רשות השירות הלאומי-האזרחי. ''הבנתי ממנו שהוא תומך ואולי אף פועל להנצחת הבנות ואמר לי שהוא יגבה כל מהלך שאעשה בעניין'', סיפרה אורבך.

תמר פניגשטיין ז"ל (19), מתנדבת בשנת שירות לאומי בבית החולים שערי צדק, נהרגה בחודש דצמבר מפגיעת הרכבת הקלה בירושלים. תמר נמחצה למוות על ידי הרכבת הקלה לאחר שחזרה מבילוי משותף עם חברותיה. היא נפלה אל בין הקרונות כאשר הרכבת החלה לנסוע ואז נהרגה.