שערי צדק:
נסגרה מחלקת הקורונה הראשונה בירושלים

המחלקה הראשונה למטופלי קורונה שנפתחה בשערי צדק נסגרה לאחר ששלוש המטופלות האחרונות החלימו מקורונה ושוחררו.

ערוץ 7 , ז' באייר תש"פ

צוות המחלקה
צוות המחלקה
צילום: שערי צדק

מחלקת כתר א', המחלקה הראשונה למטופלי קורונה שנפתחה בבית החולים שערי צדק, נסגרה לאחר ששלוש המטופלות האחרונות שאושפזו בה בגילאי 88, 91 ו- 93 החלימו מקורונה ושוחררו.

מחלקת כתר א' בשערי צדק נפתחה ב-9 במרץ והייתה בין המחלקות הראשונות שנפתחו בארץ. חודשיים האחרונים אושפזו בה עשרות מטופלים שרבים מהם החלימו וחזרו לביתם.

בשבוע האחרון נסגרו בשערי צדק שלוש מחלקות לחולי קורונה ולנוכח הירידה במספר המאושפזים, בשערי צדק מחדשים את פעילות המרפאות, המכונים, חדרי ניתוח והפרוצדורות כדי לתת מענה לביקוש ולצרכי המטופלים.

כלל הפעילות תבוצע בהתאם להנחיות משרד הבריאות, שמירה על מרחק, מניעת התקהלות במרפאות ובאזורי המתנה, תשאול ובדיקת חום לכל המבקרים והמטופלים והקפדה על חבישת מסיכות.

חשוב להדגיש כי קיימת הפרדה מלאה ובידוד של מחלקות הקורונה מכל ייתר המחלקות והמכונים ושערי צדק בטוח ומבודד לחלוטין למבקרים ולמטופלים.

בנוסף, מערך הלידה של שערי צדק מופרד לחלוטין מקיימת אליו כניסה ישירה ומהירה במסלול בטוח ישירות אל מערך הלידה הגדול והמנוסה בארץ.

מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, פרופ' עופר מרין: "סגירת מחלקת כתר א' שלנו היא ציון דרך חשוב במאבק הלאומי בקורונה. שערי צדק הוא אחד משני בתי החולים שהובילו את הטיפול בחולי הקורונה ומובילים כעת את המחקר למציאת דרכים לטיפול בנגיף. בכתר א' אושפזו החולים ראשונים בירושלים, שוחררו ממנה המחלימים הראשונים בעיר והיא משמשת אותנו ואת בתי החולים כמודל להקמת מחלקה ברמה הגבוהה ביותר.

''אנו רוצה להודות לצוותים הרפואיים, הסיעודיים, צוותי הפיזיוטרפיה, השירותים הסוציאליים, צוותי הלוגיסטיקה, הביטחון, הבינוי, הניקיון וכל הצוותים הנוספים על העבודה המסורה והמקצועית שהביאה להצלת חיים", הוסיף מרין.

מנהל המחלקה, ד"ר רמזי קורד, אמר "אנו סוגרים את המחלקה בתחושת גאווה על הטיפול האנושי והחם שהענקנו למטופלים שלנו. חווינו גם לא מעט רגעים מאתגרים, פטירות של מטופלים יקרים וגם החלמה של מטופלים רבים ששבו לביתם בריאים. אנו רוצה להודות לצוות המחלקה על המסירות האדירה בחודשיים האחרונים. הוכחנו איך רפואה צריכה להיות- מקצועית ואנושית".

האחות הראשית במחלקה, סופי יונה, סיפרה כי "בחודשיים האחרונים צוות הסיעוד של המחלקה ליווה את המטופלים בטיפול אישי צמוד מרחוק ומקרוב. חווינו אתגר חדש ולא פשוט. התנדבנו כולנו לעבודה במחלקה והייתה לנו את הזכות לטפל בחולים הראשונים בעיר. אני גאה בצוותים על רוח ההתנדבות על ההתמודדות לכל אורך התקופה על המסירות ללא גבול".