מחבקים את הקשישים
הפרויקט שריגש את שרה נתניהו

ראש הממשלה ורעייתו שוחחו עם חניכת בני עקיבא סתיו יעקבי המתנדבת בפרויקט התמיכה באוכלוסיית הקשישים בתקופת הקורונה.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ז' באייר תש"פ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה שוחחו השבוע עם סתיו יעקבי, חניכת בני עקיבא מסניף רמות בירושלים, שמתנדבת בפרויקט ''מחבקים את הקשישים''.

נתניהו ורעייתו שמעו מסתיו על השיחות אותן היא מקיימת עם האזרחים הוותיקים ועל הקשר המיוחד שנוצר ביניהם.

סתיו סיפרה כי שמעה על הפרויקט בסניף בני עקיבא והחליטה להתנדב בעת הזו. היא ציינה כי לדעתה הפרויקט שנוצר הביא לקשרים אישיים שיימשכו גם לאחר תקופת הקורונה.

נתניהו אמר כי מדובר בפרויקט חשוב והדגיש כי יש להביא לכך שכל אזרח ותיק יהיה בקשר רציף עם מתנדב. רעיית ראש הממשלה ביקשה להרחיב את הפרויקט במידת הצורך, כך שהמתנדבים יעדכנו על צרכים נוספים וחוסרים.

בשיחה השתתפו גם יו"ר השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין חיים ביבס, ראש עיריית ירושלים משה לאון, מ"מ מנכ"ל משרד רה"מ רונן פרץ, מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל, מ"מ סמנכ"ל פנים במשרד רה"מ ליאור פרבר ומנהלת מחלקת צעירים ונוער במרכז השלטון המקומי הדר אליהו.

רונן פרץ ציין כי משרדי הממשלה רתומים לפרויקט ונכונים להמשיך ולסייע ככל שיידרש. ראש עיריית ירושלים ליאון ציין כי בבירה מיפו את אוכלוסיית האזרחים הוותיקים, דבר שיוכל לסייע גם בעתיד. כמו כן, הודה ראש העיר לרעיית רה"מ על היוזמה המאפשרת לתנועות הנוער להגיע לקהילה ולתרום לחברה.

יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס הציע להפעיל, במסגרת הפרויקט, שכבות גיל נוספות של מתנדבים, כגון סטודנטים.

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל סיפר על שיתוף הפעולה שנוצר בין תנועות הנוער לשלטון המקומי כדי ליישם את הפרויקט בשטח, והדגיש את הסיפוק הרב של החניכים משיחותיהם עם האזרחים הוותיקים.