נתניהו ומירי רגב בקמפיין הבחירות
נתניהו ומירי רגב בקמפיין הבחירות צילום: גילי יערי, פלאש 90

עיתונאית ידיעות אחרונות, סימה קדמון, מכנה את שרת התרבות מירי רגב - ״הרוטווילר״ של משפחת נתניהו.

בטור שפרסמה קדמון בסוף השבוע, היא טענה שראש הממשלה יעניק תיקים בממשלה החדשה רק לארבעה בכירים בליכוד.

״על הליכוד שורה רוח המפקד, מהולה באדישות. ירצה – תהיה אחדות. לא ירצה – ילכו לבחירות. ממילא את התפקידים הטובים הם לא יקבלו. מה אתם רוצים, יש לי אילוצים, זה מה שנתניהו יגיד להם״, כתבה קדמון.

״לבכירי הליכוד ברור שלנתניהו יש ארבע מחויבויות בלבד שעליהם הוא יקפיד: ישראל כץ, בן הברית הפוליטי, יו"ר מזכירות הליכוד וראש המטה של נתניהו בבחירות; מירי רגב, היקירה של שרה והרוטוויילר של המשפחה בכל עת; אמיר אוחנה, יקירו של יאיר, שהצליח תוך כמה חודשים לגרום לכאוס בפרקליטות ובהחלט זכאי לפרס העובד המצטיין; ויריב לוין, הפוליטיקאי הכי מקורב, שנתניהו הכי סומך עליו״.

לטענת קדמון, פרט לארבעת הבכירים הללו, אין לנתניהו מחויבות לאף אחד. ״ברקת, ארדן או כל אחד אחר שנבחר בעשירייה הראשונה, אין לו שום תעודת ביטוח. פעם, מי שנבחר בעשירייה הראשונה היה ברור שיהיה שר. היום נתניהו מצפצף על המיקומים, בעיקר בקואליציה של יותר מ־70 ח"כים״.

לדבריה אין משמעות למיקומו של גדעון סער כחמישי ברשימה. ״יש מישהו שמאמין שנתניהו יתחשב בזה בבואו להרכיב את ממשלתו? בכל ממשלותיו של נתניהו בעשור האחרון התיקים הטובים ניתנים לשותפות בקואליציה. הפעם יש שתי משאבות: כחול לבן והחברים לגוש. ההישג של הליכוד בבחירות, 36 מנדטים, לא ישפיע כהוא זה על חלוקת התיקים.

״בליכוד שותקים. אף על פי שהם יודעים שכל אחד אחר מהם היה מצליח להקים ממשלת ימין יציבה עם ליברמן ועם הנדל והאוזר, ולא היה נזקק לכחול לבן. הם משלמים את המחיר של נתניהו, אבל יותר מדי חלשים לצאת נגד זה״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו