"מתווה הפתיחה שהעבירה הממשלה אינו מסודר"

ראש מועצת שומרון: פתיחת הלימודים לכתות א' -ג' רק לאחר הערכות מסודרת. במטה בנימין, בית אל ובאפרת הודיעו על חזרה ללימודים.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ח' באייר תש"פ

"מתווה הפתיחה שהעבירה הממשלה אינו מסודר"-ערוץ 7
בית ספר
צילום: ISTOCK

ביקורת חריפה בקרב ראשי הרשויות כנגד ההודעה החפוזה על החזרת כתות א' עד ג' ללימודים ביום ראשון הקרוב תחת הגבלות.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ציין כי ההודעה על חזרה ללימודים נעשתה ברגע האחרון, "מתווה הפתיחה שהעבירה הממשלה תוך משיכת הזמן עד יום שישי אחה"צ, אינו מסודר ואיננו נותן מענה מלא בנושא השמירה על בריאות התלמידים, התו הסגול, מענה מסודר בהסעות לחינוך הרגיל ולחינוך המיוחד וחוסר בהירות בנושא כ"א".

דגן הודיע לתושבי השומרון, "הנהלת המועצה החליטה שלא לחדש את הלימודים ביום ראשון הקרוב, על אף שנעשתה הערכות והכנה בימים האחרונים של כלל מוסדות החינוך". עוד הוא הוסיף: "בריאות התלמידים ובני משפחותיהם ותנאי הלימודים לתלמידנו היקרים בראש מעיינינו. לא נסכן את בריאות התלמידים בשל קבלת החלטות בהולה ולא מסודרת".

בכך מצטרפת מועצה אזורית שומרון לרשויות נוספות ברחבי הארץ שהודיעו כי לא יפתחו את בתי הספר בראשון בבוקר וזאת בשל הודעה מאוחרת מדי של הממשלה בנושא זה. בין הרשויות שכבר הודיעו כי לא יפתחו את בתי הספר מחר בבוקר גם: עיריית תל אביב, באר שבע ואחרים.

דגן ציין במכתבו לתושבים כי המועצה נמצאת בקשר ישיר עם משרדי הממשלה, ובראשם משרד החינוך, ומחכה להנחיות ברורות ולתשובות מספקות הערב או מחר בבוקר מתוך תקוה ורצון לפתוח את מוסדות החינוך כבר ביום שני.

במועצה האזורית שומרון לומדים מעל 20,000 תלמידי בתי ספר גנים ומעונות. המוסעים בכ-1000 קווי הסעה מדי יום. אחוז התלמידים בתוך האוכלוסייה הכללית עומד על כ 49% מכלל האוכלוסיה והוא מהגבוהים בארץ.

מטה בנימין: חוזרים מחר ללמוד

במועצה האזורית מטה בנימין הוחלט כי תלמידי כיתות א' עד ג' יחזרו ללימודים החל מיום ראשון הקרוב. גם נושא ההסעות הוסדר. כיתות י"א עד י"ב במועצה לא יחזרו ביום ראשון לספסל הלימודים והודעת עדכון תצא בתחילת השבוע.

בחינוך המיוחד חזרו לפעילות כבר בשבוע שעבר וימשיכו להגיע למוסדות הלימוד. כמו בשאר הארץ גם הגנים ומעונות היום יישארו סגורים.

כמו כן, מוסדות החינוך החרדיים במועצה לא יפתחו ביום ראשון וההורים יעודכנו על ידי מנהלי המוסדות על מועד פתיחת הלימודים.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר כי "אנו רואים חשיבות גדולה בהחזרת ילידנו לבתי הספר וגם במתן האפשרות להורים לחזור לעבודה ולשגרה ככל הניתן, לכן הקפדנו להיערך לכך ולאפשר את פתיחת הלימודים".

עוד הוסיף גנץ כי "המועצה נערכה בימים האחרונים יחד עם מנהלי בתי הספר ונעשו פעולות נקיון ותחזוקה במוסדות. יחד עם הצוותים החינוכיים אנו עושים הכל כדי להבטיח את יישום הוראות משרד הבריאות ואת שלום התלמידים והמשפחות".

במועצה המקומית אפרת יפתחו ביום ראשון בבוקר לכיתות א-ג ולכיתות י"א- י"ב

במועצה המקומית אפרת פועלים חמישה בתי ספר יסודיים וחמישה תיכונים והיא קולטת רבים מתלמידי הסביבה במועצה ומחוץ לה.

נמסר כי בימים האחרונים נערכו במערכת החינוך המקומית להשבת הלימודים עם המגבלות בהן הגדלת המרחק בין השולחנות, חיטוי הפרדת תאי שירותים ועוד.

ראש המועצה עודד רביבי אמר "לאחר חזרת החינוך המיוחד פעלנו במרץ להכשיר גם את בתי הספר לשגרת לימודים בצל הקורונה. אנשי ההוראה יקיימו שיחות עם התלמידים וינחו אותם כיצד יש לנהוג בימי קורונה".

במהלך מוצאי השבת יקיים ראש המועצה פייסבוק לייב עם ההורים על מנת לתת מענה לשאלות הרבות.

בבית אל חוזרים ללמוד

כיתות א'-ג' בבית אל יחזרו מחר ללימודים בבתי הספר בישוב בית אל. כיתות יא'-יב' יחזרו ללימודים על פי החלטות המוסדות החינוכיים השונים.

המועצה המקומית נערכה לקראת החזרה על פי הנהלים של משרד הבריאות ולמתן מענה הן לתלמידים והן למורים לקראת הלמידה במתכונת המיוחדת בעקבות הקורונה.

שי אלון ראש מועצת בית אל: "אנו שמחים לראות את ילדינו היקרים שבים לספסל הלימודים ומקווים שבהקדם נוכל לראות אותם ואת כלל התלמידים בכיתות השונות חוזרים לשגרה מלאה של לימוד ובילוי חברתי משותף. אני מודה לכל עובדי המועצה שעבדו ימים כלילות על מנת לתת מענה לכל הנדרש מבחינת היכולת להחזיר למסלול את חיי היומיום וכמובן למורים היקרים ולמערכת החינוך שעבדו רבות כדי לשמור על שגרת למידה בימי הקורונה וכעת אנו מפקידים בידיהם הנאמנות את ילדינו".

שירה ליבמן מנכ"לית מועצת בית אל: "האתגר הלא פשוט שהציבה לנו הקורונה וההגבלות שהוטלו בעקבותיה אילצו אותנו להיערכות ולעשייה שלא התמודדנו עמם בעבר. היכולת להתמודד עם המציאות החדשה לא הייתה אפשרית ללא ההתגייסות של כלל הגורמים במועצה בצורה היעילה והטובה ביותר".