80% מהרשויות פתחו את בתי הספר

בתי הספר נפתחו תחת שורה של כללים ומגבלות. הראשונים לחזור הם תלמידי הכיתות הנמוכות, א'-ג', ותלמידי הכיתות הגבוהות, י"א וי"ב.

ערוץ 7 , ט' באייר תש"פ

80% מהרשויות פתחו את בתי הספר-ערוץ 7
בית ספר בקרית מוצקין. הבוקר
צילום: דוברות משרד החינוך

משרד החינוך מדווח הבוקר (ראשון) כי בתי הספר ב-80 אחוזים מהרשויות המקומיות פתחו את שעריהם בהתאם למתווה החזרה ללימודים בצל הקורונה.

במשרד מציינים כי הצוותים החינוכיים "קיבלו את התלמידים כשהם ערוכים במסכות ואמצעי היגיינה וניקיון ובקבלת פנים חגיגית".

התלמידים הונחו להביא אתם ציוד תואם לשגרת ימי הקורונה ובו מסכות, אמצעים לחיטוי הידיים, כפפות, בקבוק שתיה אישי ועוד. כמו כן חויבו כל ההורים למלא הצהרת בריאות ולשלוח את הילדים אתה לבית הספר.

שר החינוך הרב רפי פרץ אמר הבוקר "פתחנו כ- 80% ממוסדות החינוך. גאה בכם המורות, המורים מנהלות ומנהלים ומעריך אתכם מאוד. המסירות שלכם בעבור התלמידים היא מיוחדת ומחממת את הלב. אנחנו לא מתפשרים על השמירה על הנחיות הבריאות".

"גם אני שולח ילד ונכדים לבתי הספר, החשש מובן אך יש לי אמון מלא במערכת. תלמידים יקרים, הורים וצוותי הוראה, אני סומך עליכם. בהצלחה לכולם!", הוסיף.

מעיריית ירושלים נמסר כי הבוקר הגיעו ללימודים 55 אחוז מהתלמידים בבתי הספר הממלכתיים ו-30 אחוז מהתלמידים בחינוך הממלכתי דתי, ובסך הכל כ-40 אחוזים מכלל התלמידים.

ממועצת אפרת נמסר כי 90 אחוזים מהתלמידים הגיעו לבתי הספר. לדברי ראש המועצה עודד רביבי, "כבר לקראת פסח כשעלתה האפשרות לחזרה מדורגת ללימודים לאחר החג פעלנו לחיטוי בתי הספר, בהמשך הבנו שיש צורך להיערך מבחינת פיצול הכיתות ועוד.. השלטון המקומי הוא המוציא לפועל של מדיניות השלטון המרכזי. ההתייצבות של 90% מהתלמידים היא הבעת אמון במערכת החינוך המקומית צוותי ההוראה ובמועצה. אני גאה בהורים שמשתפים פעולה ומבין את מי שחושש. נמשיך לעשות הכל כדי לחזור לשגרה בצל נגיף הקורונה".

מעיריית שדרות נמסר כי מוסדות החינוך קלטו הבוקר את התלמידים כשהם ערוכים במסכות ואמצעי היגיינה וניקיון ובקבלת פנים חגיגית. לבית ספר הממלכתי "שקמים מעוז" הגיע לביקור מח"ט החטיבה הצפונית בגזרת עזה אל"מ יואב ברונר יחד עם ראש העיר אלון דוידי, אשר קיבל את פני התלמידים והודה להנהלת בית הספר ולכלל הצוותים על כל התקופה.