היועמ"ש: אני אעמוד בראש הפרקליטות

היועץ המשפטי לממשלה הודיע לבכירי הפרקליטות כי מעתה והלאה הוא יישא באחריות הניהולית והמקצועית הכוללת לעבודת פרקליטות המדינה.

ערוץ 7 , ט' באייר תש"פ

היועמ"ש: אני אעמוד בראש הפרקליטות-ערוץ 7
אביחי מנדלבליט
Photo by Tomer Neuberg/FLASH90

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, הודיע במכתב לחברי הנהלת פרקליטות המדינה כי החל מהיום (ראשון) הוא יישא באחריות הניהולית והמקצועית הכוללת לעבודת פרקליטות המדינה.

את המכתב שיגר מנדלבליט לאחר שביום שישי פקעה כהונתו של ממלא מקום פרקליט המדינה, עו"ד דן אלדד, ולאחר שבעקבות החלטת בג"ץ כהונתו לא הוארכה ולא מונה לו ממלא מקום.

מנדלבליט ציין כי "במצב הדברים הנוכחי, ועד לאיוש המשרה, פרקליטות המדינה תשוב לפעול באופן בו הדברים נוהלו לאחר סיום תפקידו של פרקליט המדינה הקודם, בתקופה שבה משרת ממלא המקום לא הייתה מאוישת".

היועמ"ש הסביר כי המשנים השונים לפרקליט המדינה יבצעו בפועל את הניהול וההנחיה המקצועיים והארגוניים, הכרעותיהם יהיו מחייבות ובמקרים של מחלוקת הוא יכריע.

את ההיבטים הניהוליים השונים של "תקופת הקורונה" תרכז המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, עו"ד נורית ליטמן.

"הימים הללו מציבים לפתחנו אתגרים גדולים, במישור הלאומי, במישור העבודה שלנו בפרקליטות המדינה, וגם לכל אחד מאיתנו במישור האישי", כתב היועמ"ש.

"אני משוכנע כי ביחד נעמוד באתגרים אלו בהצלחה רבה כפי שעמדנו ביחד באתגרים רבים בשנים האחרונות. אני מלא הערכה לעובדי פרקליטות המדינה, שגם בימים המאתגרים הללו פועלים ללא הרף לטובת המדינה ולמען שלטון החוק. ישר כוחכם. ביחד נעלה ונצליח", חתם מנדלבליט.

נציין כי בסוף השבוע הודיע שר המשפטים אמיר אוחנה כי בכוונתו להיאבק על המשך כהונתו של דן אלדד כממלא מקום פרקליט המדינה, והוא אף שיגר בקשה לפסילת השופט מני מזוז שהוציא את צו הביניים הארעי מלעסוק בתיק.

לטענת השר אוחנה, השופט מזוז הביע בעבר עמדה פומבית נגד תפקודו במשרד המשפטים, באופן שמעלה חשש למשוא פנים בנוגע לטיפול שלו בעתירות הנוגעות לשר אוחנה באופן אישי. אוחנה אף קבל על כך שהצו הארעי שהוצא רחב יותר מזה שהתבקש על ידי העותרים, ומונע לא רק את הארכת כהונת דן אלדד אלא גם מינוי ממלא מקום אחר לפרקליט המדינה.

מכתב היועמ"ש
צילום: דוברות