האם בקרוב נחזור לטוס?

איש התקשורת והתעופה, אפרים קמיסר מספר על מצב התעופה בארץ ובעולם. "עולם התעופה לא יחזור למה שהכרנו", הוא קובע.

ערוץ 7 , ט' באייר תש"פ

איש התקשורת והתעופה, אפרים קמיסר, מספר על מצב התעופה בארץ ובעולם. האם נחזור לטוס בקרוב? וגם על מצבה של חברת אל על.

"האמת שאני הייתי חייב לטוס", פותח קמיסר בשיחה עם ערוץ 7. "טסתי מנתב"ג בחול המועד פסח. פשוט להגיע להחנות את הרכב, לעשות 'צ'ק אין', לעלות על מטוס ולהמריא. זה צורך נפשי. הרגליים כבר הרגישו קרקע הרבה מידי זמן".

"אבל כשאתה נמצא בשדה התעופה אתה מבין החוקים החדשים של הריחוק החברתי וכל מה שיש לנו", הוא מוסיף.

"זה משנה את הכל, כי אם עד עכשיו באולם ה'צ'ק אין' אנשים נדחסו אחד על השני", עכשיו, אומר קמיסר, " אנחנו נוכל לקבל קיבולת של רבע בלבד. זה כבר לא משנה כמה 'גייטים' יש לך למטוסים, זה משנה כמה אנשים אתה יכול להכיל בו זמנית בטרמינל. ועברנו את הטרמינל למטוס - אף אחד לא יסכים כבר לשבת קבץ' שלושה אנשים ביחד".

קמיסר מדגיש את עומק הבעיה בחזרה לשגרת טיסות כמו בימים שלפני פרוץ נגיף הקורונה. "הריחוק החברתי מתחיל ברגע שיצאת מהרכב. לא יוכלו לתת בטרמינל כמות כזאת של אנשים וגם בדיוטי פרי ועל המטוס עצמו שזה קפסולה סגורה, כולם בפנים למשך שעות. אתה היום לוקח אנשים טרמפ? גם טרמפים אתה אומר אני לוקח הרבה פחות טרמפיסטים, אתה מדבר איתי על טיסה 12 שעות עם שלוש מאות אנשים שאתה לא מכיר בכלל?"

על אף ההודעות של כמה חברות תעופה כי הן תחזרנה חלק מהטיסות לקראת הקיץ, קמיסר לא מתרגש. "אומרים, מדברים, אבל הציבור עצמו מי שלא חייב לא יטוס נקודה".

"עונת התיירות של הקיץ גמורה", הוא קובע. "לא קיים אף ספק שיממש את האופציות שלו וכולם עובדים על מה שאפשר עדיין לדבר ולהציל חזרה. בא נדבר קדימה על אומן בראש השנה. אתה חושב שבאומן יהיו 30,000-40,000 אלף איש ביחד, כשאתה באוקראינה עם שירותי הבריאות שיש שמה? זה לא יקרה".