הדס מזרחי
הדס מזרחי צילום: מימון רחמים

אני הדס מזרחי, אלמנת טרור ופצועת טרור. בערב פסח 2014 נסענו לסדר פסח לקרית ארבע. בדרך נפתחה עלינו אש רצחנית. בעלי נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד נרצח ואני נפצעתי. בכוחות אחרונים הצלחתי להמשיך ולנהוג עד למחסום הקרוב.

אחרי הפיגוע גילינו שהמפגע הוא משוחרר עסקת שליט. מחבל שכבר נשפט, ישב בכלא ושוחרר בעסקת שליט. ממשלת ישראל שחררה אותו לשטח שבו אנו חיים ונוסעים ואפשרה לו לרצוח את בעלי.

הילדים שלי יתומים ואין להם אבא. הם היו באוטו וראו את אבא שלהם נרצח מול עיניהם. הם ראו את אמא שלהם נפצעת, הם חוו טראומה שתיחרט בהם לכל ימי חייהם. כל זה בגלל עסקת שחרור מחבלים.

מדינת ישראל יודעת מהעבר, מעסקאות קודמות, שכמחצית מהמחבלים חוזרים לטרור. הרי יש לנו את כל המידע. מאז שנת 2000 ועד 2006 נרצחו 183 ישראלים על ידי מחבלים ששוחררו מהכלא. 32 ישראלים נרצחו על ידי משוחררי עסקת טננבוים. בעסקת ג'יבריל שוחררו שלושה חיילים ומאות נרצחו ונפצעו על ידי המשוחררים - באינתיפאדה הראשונה אותה ארגנו הם עצמם, בוגרי "אוניברסיטת הטרור" שבכלא הישראלי.

לפני עסקת שליט, כשצעקו מתנגדי העסקה שזה יהרוג ישראלים, אף אחד לא שעה לקריאותיהם. התעלמו כי לא ידעו מה שמות הנרצחים ואיך הם יראו. היום יש להם שמות ויש להם פנים, אנחנו יודעים איך נראים עשרת הנרצחים על ידי משוחררי עסקת שליט.

אני אלמנה ופצועה וילדי חיים עם טראומה בלתי נתפסת ,כי ממשלת ישראל לא מיצתה את האמצעים האחרים להחזרת חטופים. במקום שיכאב לי ולילדי צריך להכאיב לחמאס. צריך שחמאס יסבול עד שיגיד די.

אנחנו חינכנו את החמאס שישראל מוותרת, לא נחושה, לא רצינית. הגיע הזמן לחינוך מחדש.
אל תשחררו עוד מחבלים, אני לא רוצה עוד נרצחים עוד אלמנות ויתומים הורים ואחים שכולים, עוד סבל וכאב כמו שילדי ואני עוברת מידי יום ביומו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו