מחר: בשומרון חוזרים ללימודים

לאחר דיאלוג רציף עם משרדי החינוך והבריאות הודיע ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "חוזרים ללימודים באופן מדורג החל ממחר בבוקר".

ערוץ 7 , ט' באייר תש"פ

יוסי דגן עם תלמידים
יוסי דגן עם תלמידים
צילום: רועי חדי

המועצה האזורית שומרון הודיעה על חזרה מדורגת ללימודים החל ממחר (שני) בבוקר.

הראשונים לשוב לספסל הלימודים יהיו תלמידי כיתות א' עד ג'.

"לאחר דיאלוג רציף עם משרדי החינוך והבריאות החלטנו שחוזרים באופן מדורג החל ממחר לבתי הספר" כתב ראש המועצה יוסי דגן לתושבים בצהריים והוסיף, "במהלך סוף השבוע נערכה המועצה, באמצעות עובדיה וקבלני הנקיון, לביצוע ניקיון יסודי וחיטוי במוסדות החינוך. גם צוותי ההוראה ביצעו בימי חמישי ושישי את ההכנות הנדרשות לקראת חידוש הלימודים"

הוא מתח ביקורת על הזמן הקצר שניתן לרשויות על ידי הממשלה להערכות לפתיחת הלימודים. "מכיון שהמתווה שפורסם ע"י הממשלה קרוב לכניסת השבת לא היה מסודר ולא ענה על בעיות רבות, החלטנו לעכב את החזרה עד לבירור מסודר, אותו קיימנו בסיוע מרכז המועצות האזוריות".

"לאחר דיאלוג רציף עם משרדי הממשלה, ובראשם משרד החינוך, שהתקיים במוצ"ש ולאורך הבוקר, אנו שמחים להודיע על חזרת מערכת החינוך לפעולה, באופן מסודר ובטיחותי", דברי דגן.

במועצה האזורית שומרון לומדים מעל 20,000 תלמידי בתי ספר גנים ומעונות, המשתמשים בכאלף קווי הסעה מדי יום. אחוז התלמידים בתוך האוכלוסייה הכללית עומד על כ-49% מכלל האוכלוסיה והוא מהגבוהים בארץ.