''הגעתי עד שערי מוות''
הרב יאשיהו פינטו הקים ישיבה חדשה במרוקו

בשיעורו האחרון הכריז הרב פינטו על הקמת ישיבה חדשה במרקש שתהפוך להיות המוקד המרכזי של כלל ישיבות 'שובה ישראל' בעולם.

בן שאול , י' באייר תש"פ

הרב יאשיהו פינטו הקים ישיבה חדשה במרוקו-ערוץ 7
הרב יאשיהו פינטו
צילום: FLASH90

ראש אבות בתי הדין במרוקו ומנהיג 'שובה ישראל' הרב יאשיהו יוסף פינטו הכריז בשיעורו האחרון על הקמת ישיבה חדשה במרקש שבמרוקו, שתהפוך להיות המוקד המרכזי של כלל ישיבות 'שובה ישראל' בעולם.

הרב פינטו סיפר כי ההחלטה באה בעקבות שבת קשה שעברה עליו מבחינה בריאותית, "הגעתי עד שערי מוות, והחלטנו לקבל על עצמינו קבלה חדשה, להקים ישיבה חדשה במרוקו במקום מפואר, מקום של תלמידי חכמים ויראי שמים".

לדברי ראש אבות בתי הדין במרוקו, כבר השבוע יירכש המקום והבניין של המרכז התורני החדש במרוקו, בעלות של 8 מיליון יורו וכי "בטיסה הראשונה שתהיה למרוקו – יגיעו תלמידים לישיבה החדשה".

בישיבה החדשה צפויים ללמוד בקביעות למעלה מ-100 תלמידים שילמדו הלכות שחיטה, מילה וכשרות ובנוסף יגיעו למקום משפחות מכל העולם שיבואו להתחזק ולהתעלות. "מדובר במשהו חדש שלא היה עד היום בעולם, מקום שמי שרוצה להתחזק – יבוא לשם", אמר.

בנוסף, מנהיג 'שובה ישראל' אמר בשיעור שהועבר ברשתות החברתיות למאות אלפי צופים כי בישיבה החדשה במרוקו הוא ימסור שיעור בכל יום.

הישיבה החדשה מצטרפת לעשרות סניפי 'שובה ישראל' הפזורים ברחבי העולם, מניו יורק ועד מיאמי, צרפת, מרוקו וישראל וכאמור היא צפויה להוות מקום שיעמוד במרכז מוסדות 'שובה ישראל'.