ביממה האחרונה: יותר ישראלים חוזרים לעבוד מיוצאים לחל"ת

10,193 דיווחים על חזרה למעגל העבודה וביטול חל"ת נרשמו ביממה האחרונה. 2,523 נרשמו כדורשי עבודה.

ערוץ 7 , י' באייר תש"פ

ביממה האחרונה: יותר ישראלים חוזרים לעבוד מיוצאים לחל"ת-ערוץ 7
שירות התעסוקה
צילום: שירות התעסוקה

ביממה האחרונה התקבלו בשירות התעסוקה 10,193 דיווחים על חזרה למעגל העבודה וביטול חל"ת – בעוד מספר הנרשמים כדורשי עבודה באותו פרק זמן היה נמוך משמעותית ועמד על 2,523.

מאז ה-19 באפריל, תחילת השבוע שאחרי חופשת הפסח, התקבלו בסך הכל 30,808 דיווחים על חזרה לעבודה, בעוד מספר הנרשמים כדורשי עבודה עמד על כ-70 אלף.

לשם השוואה, בחודשים ינואר ופברואר במלואם, טרם המשבר, נרשמו כ-23 אלף וכ-26 אלף דורשי עבודה בהתאמה בסך הכל.

רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה, אמר כי "זהו היום הראשון שבו אנו רואים מצב שעשוי לסמן מגמה חיובית, שכן מספר החוזרים למעגל העבודה גבוה בבירור ממספר היוצאים ממנו על פי המדווח לנו.
אנו מעריכים כי עדיין ישנם רבים שחזרו לעבוד וטרם דיווחו על כך, ומסיבה זו, אנו נמנעים לעת עתה מפרסום נתונים על היקפי האבטלה.

''אנו קוראים לכל מי ששבו לעבוד להסדיר את הרישום בהקדם באתר שירות התעסוקה על מנת לשמור על זכויותיהם, ולמנוע העברת דיווחים שגויים אודותיהם, שעלולים לגרום לחובות מול ביטוח לאומי. במקביל, אנשי שירות התעסוקה נערכים להפעלת תוכנית החירום שלנו לצמצום ממדי האבטלה לכל אותם האנשים שישארו מחוץ למעגל העבודה גם לאחר הגל הגדול של החוזרים מהחל"ת. גם בימים אלו אנו ממשיכים לייצר פתרונות עבור אלפי מובטלים אל מול מעסיקים שזקוקים לעובדים", הוסיף גראור.