השוטר הפלסטיני
השוטר הפלסטיניצילום: שומרים על הנצח

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תוקף בחריפות את תגובת מתאם פעולות הממשלה בשטחים לקריאתו של דגן לחקור קצין במתפ"ש שדרש מישראלים למסור את נשקם לשוטרי הרשות הפלסטינית שעצרו אותם בשטח C.

ביחידת מתאם הפעולות בשטחים נכתב כי "בניגוד לנטען, קצין המנהל האזרחי לא אמר, הנחה או ביקש ממנגנוני הביטחון הפלסטינים להחרים את הנשק של המבקרים באתר הארכיאולוגי".

דגן תקף את התגובה של המתפ"ש ואמר כי היא ''מעידה כאלף עדים על עומק הכשל. מדובר בהפקרות של חיי אדם. התגובה של המנהל האזרחי מעלה סימני שאלה קשים על שיקול הדעת, ואני לא אוותר בנקודה הזו.

''התגובה כלל לא מתייחסת לטענות הארכיאולוגים בשטח. בשום שלב לא נטען כי קצין המנהל האזרחי הנחה את 'השוטרים הפלסטינים' להחרים את הנשק של הארכיאולוגים, אלא שלאחר דרישת ה'שוטרים הפלסטינים' הקצין במנהל האזרחי גיבה אותם'', הוסיף ראש מועצת שומרון.

יוסי דגן
יוסי דגןצילום: גור דותן

כאמור, שלושה ארכיאולוגים ישראלים יצאו הבוקר לחקור את איזור נרבתא בשומרון. בדרכם נתקלו במחסום של הרשות הפלסטינית - ככל הנראה בשל הקורונה - שם נדרשו למסור את נשקם.

לאחר שסירבו העלו השוטרים הפלסטינים על הקו קצין במת"ק מנשה של המנהל האזרחי וזה הורה להם למסור את נשקם לשוטרי הרשות הפלסטינית. רק לאחר התערבותו של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הם שוחררו עם נשקם.