ארה"ב מצדיעה לעם היהודי: ''הפגין רוח בלתי ניתנת לשבירה''

שר החוץ פתח את חודש ההוקרה השנתי לעשייתם של יהודי ארה"ב עבור מולדתם. "יהודים תרמו באינספור דרכים לתרבות ולאופייה של ארצנו".

ניצן קידר - ערוץ 7 , י' באייר תש"פ

ארה"ב מצדיעה לעם היהודי: ''הפגין רוח בלתי ניתנת לשבירה''-ערוץ 7
פומפאו
Reuters

מייק פומפאו, מזכיר המדינה האמריקני, פרסם היום (שני) הודעה מיוחדת לרגל חודש ההוקרה להישגים של היהודים בארצות הברית.

"במאות השנים מאז הקמת ארצנו, יהודים אמריקנים רבים העשירו את התרבות ואת אופיה המיוחד של האמריקה. לרגל תחילת חודש ההוקרה אני רוצה להביע את המחוייבות שלנו לקהילות היהודיות שבתוכנו ואת ההתגייסות הבלתי מתפשרת שלנו לפטור את העולם מנגע האנטישמיות", כתב פומפאו.

לרגל החודש המיוחד החל במאי ומצויין זו השנה ה-14, פרסם גם הנשיא האמריקני הצהרה. "בשנת 1654 הגיעו המתיישבים היהודים הראשונים לניו אמסטרדם, ניו יורק של ימינו, בחיפוש אחר החופש לעסוק באמונתם. במאות שחלפו מאז תרמו יהודים אמריקנים באינספור דרכים לתרבות ולאופייה של ארצנו".

"מאומנויות ומדעים וכלה בשירות עסקי וציבורי, כמעט כל חלק בחברה שלנו נהנו מהכישרון, ההשראה, החזון, המומחיות, ההמצאה וההקרבה של יהודי ארה"ב. אנו מכבדים את רוחם ועמידתם במהלך חודש המורשת היהודית האמריקאית וחוגגים את שלל הדרכים בהן הם מעשירים את ארצנו ואת העולם כולו", הוסיף טראמפ.

לדבריו, "לאורך ההיסטוריה העם היהודי הפגין רוח בלתי ניתנת לשבירה, תוך התגברות על סבל, דיכוי אכזרי ואלימות. באופן טראגי, גברים, נשים וילדים יהודים ממשיכים להתמודד כיום עם אפליה, רדיפות ואלימות אנטישמיות, ומוסדות יהודיים ומקומות פולחן נותרים יעדים של וונדליזם והרס. השנאה היא בלתי נסבלת ואין לה מקום בליבנו או בחברה שלנו. עלינו אפוא להתמודד נמרצות עם אפליה ואלימות אנטישמיות כלפי בני הקהילה היהודית".

חודש המורשת היהודית האמריקנית נקבע לראשונה על ידי הנשיא ג'ורג' בוש הבן בשנת 2006 ומאז אימצו אותו בכל שנה הנשיאים שבאו אחריו.