הרשות הפלסטינית תוקפת את בנט: הנגשת מערת המכפלה לא תעבור בשקט

השר לעניינים אזרחיים ברשות הפלסטינית הבהיר למתאם פעולות הממשלה בשטחים כי הרשות מתנגדת נחרצות לבניית המעלית במערת המכפלה.

ערוץ 7 , י' באייר תש"פ

השר בנט במערת המכפלה
השר בנט במערת המכפלה
צילום: דוברות

השר לעניינים אזרחיים ברשות הפלסטינית, חסין אשייח, שוחח עם (שני) עם מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף כמיל אבו רוקון והזהיר משיפוץ מערת המכפלה בחברון.

בשיחה נכח יו''ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ובמהלכה אמר הבכיר הפלסטיני כי הרשות מתנגדת נחרצות להפקעת השטח ולפרויקט המעלית במערת המכפלה.

המועצה המרכזית של הפתח' צפויה להתכנס מחר ולדון בתגובה להחלטה. בנוסף אמר הבכיר הפלסטיני כי הנושא לא יעבור בשקט לאור העובדה כי בראיית הפלסטינים מערת המכפלה דומה בחשיבותה למסגד אל אקצא.

סוכנות הידיעות הפלסטינית "וופא" טוענת, כי התוכנית של בנט בנוסף להנגשת המקום כוללת השתלטות על קרקע פלסטינית בחברון כדי לבנות דרך מיוחדת למתנחלים ול"קיצונים" שתחבר את ''ההתנחלויות'' בחברון עם מערת המכפלה.

עבד אל-האדי חנתש, מומחה למפות ולהתנחלויות בחברון, אמר ל"וופא" כי הכרזת בנט ממחישה פעם נוספת את המדיניות הישראלית המנוגדת לכל ההסכמים הבינלאומיים, ובכלל זה החלטת אונסק"ו מ-2017 המכלילה את העיר העתיקה של חברון ואת מערת המכפלה במסגרת רשימת אתרי המורשת העולמיים.

לדבריו, ב-2018 התקבלה החלטה נוספת של אונסק"ו בנוגע לשמירה על ציביונה של העיר העתיקה בחברון ומערת המכפלה.

חנתש טען, כי ההחלטה חותרת להפוך את קרית ארבע, גבעת החרסינה ומובלעות ההתנחלות בעיר העתיקה של חברון לגוש התנחלות אחד בו מתגוררים 30 אלף תושבים יהודים.

אחמד סעיד אל-תמימי, חבר הוועד הפועל של אש"ף, קרא להביא את הנושא לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג.