מצעים מגוונים
מצעים מגוונים PIXABAY

משבר הקורונה מכניס אל הבית המשפחתי הרבה דאגות. מעבר לחשש הבסיסי ביותר לבריאות ולאיכות החיים, ההתכנסות בבית יכולה ליצור הרבה מתחים. אחרי המון שנים בהן התרגלנו לחיות מחוץ לבית ולהעביר זמן עם הילדים בעיקר ברוטינת משימות – מהתארגנות לגן/בית ספר ועד להתארגנות לשינה – פתאום יש לנו המון פנאי איתם ועם כל השמחה שבדבר, זה גם יכול להיות מאוד מאתגר.

גם עבור הילדים שלנו, סביר להניח שהריגוש בחופשה הלא מתוכננת מתחיל להתפוגג וחוסר המעש מתחיל לגרום להם לטפס על הקירות. זה הזמן לגייס את כל היצירתיות ולתכנן פעילויות שיעסיקו אותם, ישמרו על אווירה טובה ואולי, אם היקום אוהב אותנו, ייתנו לנו קצת מרחב נשימה. בניית אוהל מאולתר בבית תספק המון מרחב להתעסקות ולמשחקים ותמיד יהיה ניתן לשדרג אותו ולהפוך אותו לזירה לכל פעילות בבית.

יריעות האוהל

את גוף האוהל עצמו, ניתן ליצור מכל מוצרי הטקסטיל שיש לנו בבית. זה זמן טוב להשתמש במצעים שהם אוהבים ולתת להם להרכיב את אוהל החלומות שלהם. השימוש במצעים לילדים שלרוב צבעוניים ומרגשים יותר, יכניס צבע ועניין לאוהל. גם שמיכות דקות, סדינים וציפות יוכלו לשמש כיריעות אוהל מושלמות.

בניית הבסיס

כדי להעמיד את האוהל, נצטרך ליצור בסיס חזק שעליו נניח את היריעות. אפשר להציב כיסאות גבוהים בנקודות שונות ובמרכז להניח בסיס גבוה יותר. מתלה כובעים נמוך יחסית, מנורה גבוהה, חצובת מצלמה או מתלה כביסה גבוה הם אמצעים מצוינים.

עיצוב האוהל

אפשר ליצור אוהלים מאוד מרשימים באמצעים האלה. לא חייבים להסתפק בכמה מצעים המונחים על שני כיסאות. על ידי יצירת הפרשי גובה עם בסיסים בגבהים שונים, נוכל ליצור צורות מעניינות לאוהל עם אזורים שונים. בעזרת אטבי כביסה, אפשר למתוח חלק מהיריעות ולאפשר לאור ולאוויר להיכנס פנימה. נוכל להצמיד אותן לידיות הדלת או למסגרת החלון בעזרת האטב או לקשור עם חבל או גומייה. כך ניצור מאהל עם אווירה מפנקת.

מה שמים באוהל?

זה הזמן להתחיל לאבזר את האוהל שלנו. אין גבול למה שאפשר לעשות בפנים. כמה כריות ישיבה ושולחן קטן יהפכו את האוהל להרבה יותר ממקום למשחק, אלא למרחב שיהיה רק של הילדים. כך נוכל להפוך את תקופת ההסגר להרפתקה בה הילדים יוכלו לצבור המון חוויות. הם יוכלו לאכול, לישון ולשחק המון משחקי דמיון. נוכל להציב את האוהל בסלון וכך לשמור אותם מעורבים בכל מה שקורה. רק מקפלים יריעה אחת למעלה, והם צופים יחד איתנו בסרט בסלון.

עם האוהל הזה, אנחנו מרוויחים כמה יתרונות יחד: אנו משתמשים רק באמצעים שיש בבית, חוסכים את קניית האוהל ומשתמשים ביצירתיות יחד עם הילדים לבניית האוהל עצמו. הם נהנים מפרטיות, ממרחב ששייך רק להם ומהמון הזדמנויות למשחק. הפעילות היא לרוב נטולת מסכים, מעוררת את הדמיון ומאפשרת משחקים חברתיים ותקשורתיים. לא פחות חשוב מכך, בתוך ההזדמנות הזו לעצמאות, גם לכם תהיה אפשרות ליהנות ממעט זמן לעצמכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו