תושבי 'קומי אורי' לשר הביטחון נפתלי בנט: "הפסק את ההרס והחורבן"

משפחות שפונו מבתיהן הלא חוקי סמוך ליצהר שלחו מכתב מחאה לשר הביטחון, "מונעים מאיתנו לחזור לנחלתנו''.

ערוץ 7 , י"א באייר תש"פ

תושבי 'קומי אורי' לשר הביטחון נפתלי בנט: "הפסק את ההרס והחורבן"-ערוץ 7
משפחת זארוג
צילום: דוברות

שש משפחות מגבעת 'קומי אורי' הסמוכה ליצהר שיגרו מכתב לשר הביטחון נפתלי בנט שבו מחו על הרס הבתים הלא חוקיים במאחז.

המשפחות כותבנו לבנט כי בימים האחרונים "הרסו כוחות הביטחון מבנים רבים ברחבי ההתיישבות – בחומש, בגוש עציון, במעון, ביצהר, באזור שילה ובמקומות נוספים".

"מראות הגירוש חזרו לישובים, משפחות עם ילדים מצאו עצמן נזרקות בשעת בוקר מוקדמת מביתן, טורי השוטרים לבושי השחור חזרו לשבילי ארצנו". המשפחות ציינו כי "כל זאת, לתדהמתנו, כשאתה כבוד השר ראש מפלגת הימין, עומד בראש מערכת הביטחון".

המשפחות תיארו כי גם לאחר הפינוי "ההתנכלות נמשכת, וכוחות הביטחון מונעים מהמשפחות לשוב לביתן ולחזור לנחלתן. השיא הגיע כאשר השבוע, מאות שוטרי מג"ב ויס"מ, מנעו מחברנו נריה זארוג לקיים ברית מילה לבנו בסמוך לביתו החרב".

בפנייה לשר נכתב "אנו תקווה שלא מדובר במדיניות חדשה, שמטרתה שרטוט מחדש של גבולות ההתיישבות. כבוד השר, אין ספור פעמים הצהרת כי אף יהודי לא יגורש מביתו, וכי מראות הגרוש לא יחזרו. אך איפה ההצהרות מול מבחן המציאות? למה להרוס? למה לפגוע בהתיישבות?".

בסוף מכתבן ביקשו המשפחות מבנט: "פעל לחזק ולהרחיב את ההתיישבות. הפסק את ההרס והחורבן ופעל למען המתיישבים". בין המשפחות החתומות על המכתב: דנינו, שיינמן, זארוג, איפרגן, גוזלן ולוי.