נסע לרופא השיניים עם אמבולנס

תושב מבוגר מבית שמש המתגורר בחלקים שהיו עד אמש תחת סגר נזקק לטיפול שיניים דחוף אך השוטר אסר עליו לנסוע. לבסוף הוא הובל באמבולנס

בן שאול , י"א באייר תש"פ

מחסום קורונה
מחסום קורונה
צילום: יהונתן ולצר/TPS

תושב מבוגר מבית שמש המתגורר בחלקים שהיו עד ליל אמש תחת סגר, נזקק לטיפולי שיניים דחופים אך סורב על ידי השוטר במחסום. לבסוף הוא הובל באמבולנס.

בראיון לעיתון 'המבשר' סיפר נכדו על שאירע. "סבא שלי הוא יהודי מבוגר, איש חשוב ונשוא פנים", ציין הנכד, "מאז החלו הדיבורים על התפרצות של מגפה, סבא לא יוצא מהבית. את ליל הסדר הוא עשה לבד, עם סבתא, בלי ילדים ונכדים שבדרך כלל מקיפים את שולחנו".

"אנחנו מביאים לו אוכל ומשאירים אותו מחוץ לדלת, משם הוא לוקח אותו עם כפפות, ומיד מחטא את השקיות והאריזות כדי שחלילה וחס לא יידבק בנגיף", הוסיף.

"אלא שכבר לפני מספר שבועות החל סבא לסבול מכאב שיניים שהלך והחריף. הוא סיפר על כך למשפחה שהציעה לקחת אותו לרופא שיניים לטיפול חירום שרק יסיר את הכאב, אבל סבא לא רצה לצאת מהבית, גם לא לרופא השיניים", סיפר הנכד.

לדבריו, "בימים האחרונים כבר הגיעו הכאבים לכזאת רמה שהוא לא יכול היה לישן בלילות, לא הצליח לסבול עוד את הכאב, ולכן תיאמנו לו תור דחוף לעזרה ראשונה. אתמול הגיע סבא אל המחסום. לפני שיצא מביתו שברמת בית שמש ב', הוא עטה על פניו מסכה, כיסה את ידיו בכפפות הצטייד כמובן בבקבוקון של אלכוג'ל, ובחיל וברעדה צעד לעבר המחסום, שם חיכיתי לו כדי להסיע אותו למרפאת השיניים".

לדבריו, השוטר סירב וסבו נאלץ לשוב על עקבותיו. "במחסום הוא נתקל בשוטר אטום שלא הסכים בשום אופן לתת לו לעבור. סבא שלי הסביר לשוטר שהוא אדם מבוגר, שהוא לא יוצא מהבית בכלל, אבל עכשיו זה מקרה כל כך דחוף, ואין שום היגיון בכך שהשוטר מסרב לאפשר לו לעבור, אבל דבריו נפלו על אוזניים ערלות. השוטר אטם את לבו, לא הסכים לשמוע".

לבסוף, סיפר, נאלץ הסב להיעזר באמבולנס. "יצרתי קשר עם אחד מארגוני החסד כאן בעיר, והוא שיגר אמבולנס שהגיע לביתו של סבא. כך נוצר מצב שהחולה הובהל באמבולנס שהעבירו מביתו למרפאת השיניים!"

ב'המבשר' טענו כי הסיפור הזה מדגיש בפעם המי יודע כמה את עוצמתה של "הפגיעה החמורה בזכויות האדם הבסיסיות ביותר, תחת מעטה הצדקנות של המאבק במגפת הקורונה".