חלאקה במשאית "הכנסת אורחים רשב"י"

אב הגיע עם בנו בבגדי שבת לערוך את מנהג ה"חלאקה" על משאית "הכנסת אורחים רשב"י", והסביר: "זה הכי קרוב שאוכל להגיע השנה למירון".

ערוץ 7 , י"א באייר תש"פ

חלאקה על משאית הכנסת אורחים רשב"י
חלאקה על משאית הכנסת אורחים רשב"י
צילום: הכנסת אורחים רשב"י מירון

משאיות של "הכנסת אורחים רשב"י", הגוף המרכזי הפועל במירון כבר למעלה מ-50 שמה, אוספות בימים האחרונים ברחבי הארץ, בחינם וללא תמורה, שמן, נרות ופתקים עם שמות לתפילה שיעשו את דרכם להדלקה המרכזית במירון.

זאת מאחר שרבבות איש שהיו עושים דרכם למירון ביום ל"ג בעומר והיו עולים לקבר הרשב"י ביום ההילולה לא יכולים לעשות זאת השנה, עקב מגפת הקורונה. ב"הכנסת אורחים רשב"י" הרימו את הכפפה ומשמשים שליחים של עם ישראל למירון.

בתוך ההמונים שצובאים על "משאיות הרשב"י" כל יום ברחבי הארץ, ומעבירים את השמן, הנרות והפתקים לתפילה - הצליח לרגש במיוחד יהודי, תושב שכונת ברכפלד שבמודיעין עילית אשר הגיע בבגדי שבת יחד עם בנו הקטן לערוך את מנהג ה'חאלקה' על המשאית של "הכנסת אורחים רשב"י", בסמוך לביתו.

"זה הכי קרוב שאפשר להגיע למירון", אמר האב בהתרגשות לשליחי "הכנסת אורחים רשב"י", אחרי שתכנן לקחת את בנו שמלאו לו 3 שנים ולערוך את מנהג ה"חלאקה" המסורתי בקבר הרשב"י ביום ל"ג בעומר, כנהוג.

ב"הכנסת אורחים רשב"י" מציינים כי עד כה, כבר אספו 6 "משאיות הרשב"י" שמסתובבות בכל רחבי הארץ, והמשאיות שמסתובבות בכל הריכוזים היהודים הגדולים בעולם בארה"ב ובאנגליה, למעלה מ-50,000 פתקים לתפילה, כ-30,000 ליטר שמן ואלפי נרות שיעברו בל"ג בעומר להדלקה המרכזית במירון.