פטירת הרב נחום רבינוביץ': "תלמיד חכם עצום, מנהיג אמיץ"

איגוד ישיבות ההסדר: הרב רבינוביץ' היה מחשובי הפוסקים ומוסרי התורה בדורנו, העמיד דורות של תלמידים המקדשים שם שמיים בהליכותיהם.

ערוץ 7 , י"ב באייר תש"פ

הרב נחום רבינוביץ'     
הרב נחום רבינוביץ'     
צילום: Hadas Parush/Flash90     

באיגוד ישיבות ההסדר סופדים לראש ישיבת מעלה אדומים הרב נחום אליעזר רבינוביץ' זצ"ל שהלך לעולמו בגיל 92.

''ראשי ישיבות, רבנן, תלמידהון, יחד עם כל בית ישראל אבלים על פטירתו של הגאון הרב נחום רבינוביץ זצ"ל. הרב, שהיה מחשובי הפוסקים ומוסרי התורה בדורנו, העמיד דורות של תלמידים המקדשים שם שמיים בכל הליכותיהם ולאורו הולכים", אמרו באיגוד.

''בית איגוד ישיבות ההסדר מבקש להשתתף בצער המשפחה, התלמידים בעבר ובהווה. אורו, מורשתו ומפעליו התורניים הכבירים יהיו למשען ולנחמה לבית ישראל", נמסר.

ראש הישיבה הגבוהה בבית אל ומבכירי הרבנים בציונות הדתית הרב זלמן ברוך מלמד ספד לרב רבינוביץ', "שר וגדול נפל בישראל. הרב רבינוביץ' ז"ל היה זקן רבני הציונות הדתית, היה תלמיד חכם עצום, מרביץ תורה ברבים והעמיד אלפי תלמידים. בעל מידות נפלאות, כל מי שנפגש איתו התרשם ממנו וחש שנפגש עם אדם גדול".

הרב רבינוביץ' היה בשורה הראשונה של גדולי ישראל בדור שלנו בוודאי בין תלמידי החכמים בציונות הדתית. אנחנו יחד עם כל בני התורה מרגישים חסרון גדול, תהיה חסרה לנו היחודיות שלו והגדולה שלו - אישיות מרשימה שהשפיעה על הסביבה. חבל על דאבדין ולא משתכחין".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (ימינה) ספד: ''אבד צדיק מן הארץ. הרב נחום אליעזר רבינוביץ', ראש ישיבת מעלה אדומים הלך לעולמו. תלמיד חכם עצום, מנהיג אמיץ, אוהב עם ישראל וארץ ישראל. מגדולי הרבנים ופוסקי ההלכה בציונות הדתית. צדיקים במיתתם קרויים חיים. אלפי תלמידיו ימשיכו לחיות ולחנך לאור תורתו. ברוך דיין האמת''.

בתנועת נאמני תורה ועבודה ספדו: ''הרב רבינוביץ׳ העמיד תלמידים הרבה ופרץ דרך בסוגיות חשובות של היהדות בעולם המודרני. אנו מוסרים תנחומים למשפחתו, להנהלת הישיבה ולתלמידיו הרבים לאורך השנים. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים''.

בארגון רבני צהר סיפרו כי הרב רבינוביץ' היה ''גאון הלכתי ופוסק גדול ששילב בפסיקותיו חדשנות ללא פחד לצד אחריות גדולה, אדם בעל רגישות מדהימה לכל אדם, אנו בטוחים כי פועלו ישפיע על עולם התורה עוד שנים רבות''.

ח״כ אופיר סופר (ימינה) ספד: ״ברוך דיין האמת. משתתף בצער משפחתו ותלמידיו של הרב רבינוביץ יחד עם כל עם ישראל. הרב רבינוביץ זצ"ל היה מגדולי תלמידי החכמים בציונות הדתית, חדשן עצום, דמותו תחסר לנו מאוד״.

שר החינוך הרב רפי פרץ (ימינה) אמר ‏"חבל על דאבדין ולא משתכחין. ‏הרב נחום רבינוביץ׳, מראשיה ומבכיריה של רבני הציונות הדתית הלך לבית לעולמו. ‏הרב רבינוביץ׳ היה תלמיד חכם משכמו ומעלה, איש ארץ ישראל ברמ״ח אבריו אשר העמיד דורות של תלמידי חכמים. ‏שולח תנחומים למשפחתו ולתלמידיו הרבים. יהי זכרו הקדוש ברוך".

בארגון רבני ברקאי ספדו: ''ארגון רבני ברקאי אבל יחד עם כל בית ישראל על פטירתו של אחד מגדולי הדור הגאון הרב נחום אליעזר רבינוביץ זצ"ל ראש ישיבת מעלה אדומים ומחבר ספרי יד פשוטה על הרמב"ם. הרב רבינוביץ זצ"ל היה מאלו שעודדו אותנו לפתוח את מרכז ברקאי להכשרת רבני קהילות, מתוך החשיבות הרבה שראה ברבנות קהילה''.