הרב זלמן ברוך מלמד ספד לרב נחום רבינוביץ': שר וגדול נפל בישראל

"בעל מידות נפלאות, כל מי שנפגש איתו התרשם ממנו וחש שנפגש עם אדם גדול", סיפר ראש ישיבת בית אל.

ערוץ 7 , י"ב באייר תש"פ

הרב רבינוביץ' עם תלמידים
הרב רבינוביץ' עם תלמידים
Arutz Sheva

ראש הישיבה הגבוהה בבית אל ומבכירי הרבנים בציונות הדתית הרב זלמן ברוך מלמד ספד לרב נחום אליעזר רבינוביץ' שהלך לעולמו בגיל 92.

"שר וגדול נפל בישראל. הרב רבינוביץ' ז"ל היה זקן רבני הציונות הדתית, היה תלמיד חכם עצום, מרביץ תורה ברבים והעמיד אלפי תלמידים. בעל מידות נפלאות, כל מי שנפגש איתו התרשם ממנו וחש שנפגש עם אדם גדול", סיפר הרב מלמד.

''הרב רבינוביץ' היה בשורה הראשונה של גדולי ישראל בדור שלנו בוודאי בין תלמידי החכמים בציונות הדתית. אנחנו יחד עם כל בני התורה מרגישים חסרון גדול, תהיה חסרה לנו היחודיות שלו והגדולה שלו - אישיות מרשימה שהשפיעה על הסביבה. חבל על דאבדין ולא משתכחין", ספד.

הרב בני קלמנזון, ראש ישיבת עתניאל, ספד: ''הרב פרופסור נחום אליעזר רבינוביץ', מגדולי התורה של הדור וממובילי הציונות הדתית, הלך לעולמו. הרב זצ"ל שילב יראת שמים מופלאה עם למדנות מתקדמת ששמרה על המסורת חידשה את הישן וקידשה את החדש.

''אהבת עם ישראל של הרב הובילה אותו יחד עם גדולי ישראל נוספים כמו מו"ר הרב רא"ם לפתיחת שערי הגיור האורתודוקסי בפני אלו שבאמת חפצו להתקרב לעם השם ותורתו אך כשלו מול המכשולים שהעמיד בפניהם חלק מהממסד הדתי בארץ. הרב רבינוביץ היה ללא ספק מגדולי פרשני הרמב"ם''.

במסר לתלמידים הוסיף הרב קלמנזון: ''לא נוכל להשתתף בהלוויה עקב המגפה שעדיין מתדפקת בשערינו אך ברור שבימים כתיקונם היה ראוי שכלל תלמידי הישיבה היו משתתפים בה מקטן ועד גדול.
נתפלל שיקומו לעם היהודי ולעולם התורה מנהיגים שיוכלו למלא את החלל הגדול שנוצר בעולם עקב פטירת הרב''.