דני קושמרו
דני קושמרו צילום: יחצ חדשות 12

המרכז העולמי של "בני ברית" הודיע היום (רביעי) על הזוכים בפרס לעיתונאות למצוינות בסקירת התפוצות בתקשורת הישראלית לשנת 2020: ברהנו טגניה ודני קושמרו מחדשות 12 ודינה קראפט מעיתון הארץ.

ברהנו טגניה, כתב חדשות 12 ודני קושמרו, מגיש "אולפן שישי", זכו יחד בפרס בתחום התקשורת המשודרת ע"ש וולף והילדה מטסדורף עבור סדרת הכתבות "מפוצלים" (חמשת פרקי סדרת "מפוצלים"), ששודרה במהלך 2019.

השניים יצאו לאתיופיה וביקרו במרכזים שבהם נותרו מאחור בני עדת הפלשמורה האתיופית והתלוו אל בני העדה שעלו ונטמעו בחברה הישראלית. שני העיתונאים שבו איתם לבקר את בני משפחותיהם שנשארו מאחור ותיעדו את המפגשים המרגשים בין המשפחות המפוצלות, שנפגשו לראשונה מזה שנים באתיופיה.

ברהנו טגניה
צילום: יחצ חדשות 12

דינה קראפט זכתה בפרס בתחום התקשורת הכתובה ע"ש לואיס וטרודי שידלובסקי על סדרת כתבות שפורסמו במהלך 2019 במהדורת הארץ בעברית ובאנגלית אודות הקהילה היהודית בארה"ב ובבריטניה.

הפרס שניתן מכיר בחשיבות המצוינות בסקירה של העיתונות הישראלית – הכתובה, המשודרת והמקוונת – על יהדות התפוצות בת זמננו ויחסי ישראל-תפוצות היום. הפרס מדגיש את חשיבות התרומה של התקשורת לחיזוק הקשר בין ישראל והעולם היהודי – החיוני לחוסן של שניהם – על ידי עידוד סיקור איכותי של התפוצות ויחסי ישראל-תפוצות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו