נפתלי בנט ספד לרב נחום רבינוביץ': מופת של צניעות ואהבת ישראל

שר הביטחון ספד לרב רבינוביץ' זצ"ל, "הנהיג את ישיבת מעלה אדומים המופלאה ועסק בתורה ובפסיקה לצד השכלה כללית בכל תחומי החיים".

ערוץ 7 , י"ב באייר תש"פ

הרב נחום רבינוביץ'     
הרב נחום רבינוביץ'     
צילום: Hadas Parush/Flash90     

שר הביטחון נפתלי בנט (ימינה) ספד לזקן רבני הציונות הדתית הרב נחום אליעזר רבינוביץ' זצ"ל שהולך לעולמו בגיל 92.

"כואב את לכתו של הרב נחום רבינוביץ זצ"ל, תלמיד חכם עצום ומגדולי הדור, שהיה מופת של צניעות, אהבת עם ישראל ותורת ישראל", אמר בנט.

הוא סיפר כי ''הרב הרבה באהבת חינם וחינך את תלמידיו הרבים בדרכו, דרך של ציונות ונתינה. מאז שעלה עם משפחתו לישראל, הוא הנהיג במשך שנים רבות את ישיבת מעלה אדומים המופלאה, ועסק בתורה ובפסיקה לצד השכלה כללית בכל תחומי החיים. אני שולח תנחומים וחיבוק גדול למשפחה. יהיה זכרו ברוך".

ראש הישיבה הגבוהה בבית אל ומבכירי הרבנים בציונות הדתית הרב זלמן ברוך מלמד ספד לרב רבינוביץ', "שר וגדול נפל בישראל. הרב רבינוביץ' ז"ל היה זקן רבני הציונות הדתית, היה תלמיד חכם עצום, מרביץ תורה ברבים והעמיד אלפי תלמידים. בעל מידות נפלאות, כל מי שנפגש איתו התרשם ממנו וחש שנפגש עם אדם גדול".

הרב רבינוביץ' היה בשורה הראשונה של גדולי ישראל בדור שלנו בוודאי בין תלמידי החכמים בציונות הדתית. אנחנו יחד עם כל בני התורה מרגישים חסרון גדול, תהיה חסרה לנו היחודיות שלו והגדולה שלו - אישיות מרשימה שהשפיעה על הסביבה. חבל על דאבדין ולא משתכחין".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (ימינה) ספד: ''אבד צדיק מן הארץ. הרב נחום אליעזר רבינוביץ', ראש ישיבת מעלה אדומים הלך לעולמו. תלמיד חכם עצום, מנהיג אמיץ, אוהב עם ישראל וארץ ישראל. מגדולי הרבנים ופוסקי ההלכה בציונות הדתית. צדיקים במיתתם קרויים חיים. אלפי תלמידיו ימשיכו לחיות ולחנך לאור תורתו. ברוך דיין האמת''.