נתניהו על הרב נחום רבינוביץ': איש אשכולות, פוסק הלכה בולט

ראש הממשלה ספד: "מנהיגותו הרוחנית התאפיינה בנאמנות להלכה ורגישות חברתית. תחום הגיור היה קרוב ללבו והוא ביקש לקרב רחוקים''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב באייר תש"פ

הרב נחום רבינוביץ'     
הרב נחום רבינוביץ'     
צילום: Hadas Parush/Flash90     

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לרב נחום רבינוביץ' זצ"ל, ראש ישיבת מעלה אדומים שהלך לעולמו בגיל 92.

"אני דואב על פטירתו של ראש ישיבת מעלה אדומים, הרב פרופ' נחום אליעזר רבינוביץ׳. בשמי ובשם אזרחי ישראל אני מבקש למסור תנחומים כנים למשפחתו ולתלמידיו הרבים", אמר ראש הממשלה.

''הרב רבינוביץ' היה איש אשכולות – תלמיד-חכם עצום, פוסק הלכה בולט ובעל השכלה במדעים. הרמב"ם שימש בעבורו דגם של משכיל יהודי המשלב תורה וחוכמה. אהבת ארץ-ישראל הביאה את הרב רבינוביץ' לישיבת ההסדר 'ברכת משה' במעלה אדומים, שבה טיפח בני תורה המשרתים בצה''ל".

נתניהו הוסיף: ''מנהיגותו הרוחנית התאפיינה במזיגה של נאמנות להלכה ורגישות חברתית. תחום הגיור היה קרוב ללבו, והוא ביקש לקרב רחוקים. יהי זכרו ברוך''.

בארגון OU ישראל ספדו לרב רבינוביץ' ומסרו: ''אבלים על פטירתו של הגאון הרב נחום רבינוביץ' זצ"ל. הרב רבינוביץ' לשעבר ראש ישיבת ברכת משה במעלה אדומים היה מגדולי הפוסקים ותלמידי החכמים בדורנו, מגדולי פוסקי ההלכה בציונות הדתית. הרב העמיד דורות של תלמידי חכמים מקדשים שם שמיים, היה אדם נעים הליכות, צנוע וענו למרות גאונותו המדהימה. אנו יחד עם כל בית ישראל מבכים את מותו, ומוסרים תנחומנו למשפחתו ותלמידיו''.

הרב פרופ' נחום אליעזר רבינוביץ', ראש ישיבת "ברכת משה" במעלה אדומים וזקן ראשי הישיבות הציוניות דתיות, הלך לעולמו בגיל 92.

הרב רבינוביץ' נולד במונטריאול והוסמך לרבנות בגיל עשרים. במקביל ללימודיו בישיבה סיים תואר שני במתמטיקה באוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

במשך 12 שנים כיהן כרב קהילה בצ'ארלסטון בדרום קרוליינה, ובמשך שמונה שנים שימש כרב בטורונטו שבקנדה.

במשך 11 שנים כיהן הרב כדיקן בית המדרש לרבנים באנגליה והשלים את עבודת הדוקטורט. בשנת 1983 עלה לישראל ומונה לראש ישיבת ההסדר במעלה אדומים. בשנת 2015 ביקש מהרבנים חיים סבתו ויצחק שילת לשמש כראשי הישיבה לצידו.