בנו של הרב נחום אליעזר רבינוביץ ז"ל ספד: "היית בשביל כולנו מגדלור של יושרה"

יונתן רבינוביץ', בנו של הרב נחום אליעזר ז"ל, ספד לו במהלך ההלוויה. "קשה לנו לראות אותך כך שוכב חסר אונים".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"ב באייר תש"פ

יונתן, בנו של הרב נחום אליעזר רבינוביץ', ספד לאביו במהלך הלוויתו. "קשה לנו לראות אותך כך, שוכב חסר אונים. הרי תמיד היית בשביל כולנו מגדלור של יושרה, תבונה, מתינות וסבלנות. "הפתיחות שלך היא מהמפורסמות – כולם ידעו כמה הרב רבינוביץ' אדם פתוח, יש שיאמרו מהפכן, אבל יחד עם זה היית איש הלכה בלי פשרות".

"בצעירותך הזדמנת לנסיעה של לילה שלם ברכבת כשישבת בקרון עם הרב שלמה ליברמן. הוא ניסה לשכנע אותך לשמש כעוזר מחקר. כמובן שהערכת אותו אבל לא היית מוכן לחסות תחת צילו של מוסד. אם היית מסכים, היית זוכה למענקים נדיבים שהיו משחררים אותך מכל דאגות הפרנסה, לפתח את משנתך בלי פשרות. לא קיבלת את ההצעה, והלכת לכיוון של רבנות קהילות ועשית שם גדולות".

הוא סיפר, "אחרי האירוע המוחי שעברת התפללתי איתך ערבית מילה במילה. היית במצב קשה, בקושי יכולת להגיב. התפללתי לתוך האוזן שלך ועדיין הצלחת לעקוב אחרי התפילה ולמלמל את המילים יחד איתי. מדי פעם הייתי מפסיק לראות אם אתה עוקב, הייתי מתחיל ברכה ואתה סיימת אותה".

"אבא אהוב יקר, כמה רצינו שנזכה לראות אותך מלווה את נכדך לחופה בעוד שבוע וחצי. אמנם מאז פסח היה ברור שלא תוכל להגיע לחתונה, אבל קיווינו שלפחות תוכל לצפות בשידור חי מהחופה. במקום שתצפה בנו מלווים אותו לחופה, אנחנו מלווים אותך למנוחת עולמים, בקהל מצומצם ומוגבל בגלל מגפת הקורונה – והמוני תלמידיך ומוריך ובני המשפחה הרחבה לא יכולים להיות פה", סיכם.