פרסום ראשון:
הרב הודח ללא ידיעתו

הרבנות הראשית הדיחה את הרב אהרון כץ שמילא את מקום הרב יעקב אריאל באחריות על כשרות ונישואין ברמת גן. מוטי יוגב: התנכלות פוליטית.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב באייר תש"פ

הרב הודח ללא ידיעתו-ערוץ 7
חברי מועצת הרבנות הראשית. ארכיון
צילום: דוברות הרבנות הראשית

מועצת הרבנות הראשית, בהצבעה טלפונית, אישרה את הדחתו של הרב אהרון כץ מתפקיד האחראי על הכשרות ורישום הנישואין בעיר רמת גן וזאת מבלי שהרב קיבל הודעה על כך.

בשלוש וחצי השנים האחרונות מילא הרב אהרון כץ את מקומו של הרב יעקב אריאל שסיים את תפקידו כרבה הראשי של העיר.

הרב כץ היה אחראי על הכשרות ורישום הנישואין בעיר וכן מילא את מקום רב העיר באופן לא פורמלי ובהתנדבות, בנושאים שונים.

ח"כ לשעבר מוטי יוגב הגיב להתנהלות ואמר כי "פעולה זו נראית כהמשך להתנכלות לרבה הראשי של ירושלים הרב אריה שטרן ויש בה מחילול השם ופגיעה ברבנים גדולי תורה, מסיבות שנראות פוליטיות ופחות ענייניות".

"דבר זה לא היה מתאפשר לו נציגות הבית היהודי והציונות הדתית בכנסת ישראל, לא היתה מאבדת את אמון הציבור במעשיה ומצטמקת עד כדי חוסר יכולת השפעה בנושא מינוי רבנים ציונים-דתיים במדינה", טען יוגב.

מהרבנות הראשית לישראל נמסר בתגובה: ל"הרב אהרון כץ שימש מ״מ זמני לעניין רישום נישואין ברמת גן במקומו של הרב יעקב אריאל ששימש כרב העיר עד לפני שנתיים. הרב כץ יצא אף הוא לגמלאות לפני כשנה, בהתאם לכך הורתה הלשכה המשפטית ברבנות והגורמים המוסמכים במשרד לשירותי דת כבר לפני כחצי שנה כי על מועצת רבנות הראשית למנות מידית רב מוסמך לחתום על התעודות והודיעה כי המצב הקיים הוא בניגוד לחוק. כיום לאחר עיכוב של חצי שנה כאמור יושמה ההנחיה ומונה רב מחליף זמני לחתימה על תעודות נישואין עד למינוי ובחירת רב עיר קבוע".