פייסבוק: אלה האנשים שיאשרו את הפוסטים שלנו

הרשת החברתית הודיעה על זהות חברי הועדה שתקבע את מדיניות חופש הדיבור בפייסבוק כולל אילו פוסטים ופרופילי משתמש ייחסמו.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ב באייר תש"פ

פייסבוק. אילוסטרציה
פייסבוק. אילוסטרציה
iStock

ראשי פייסבוק הודיעו הערב (רביעי) רביעי על הקמתה של מועצת הפיקוח החדשה, שתכלול שופטים, עיתונאים ואקדמאים, ותקבע את מדיניות חופש הדיבור ברשת החברתית.

בין 20 חברי המועצה החדשה אפשר למצוא את שרת המשפטים לשעבר אמי פלמור, ראש ממשלת דנמרק לשעבר הלה ת'ורנינג –שמידט, חתנית פרס נובל לשלום, העורך הראשי של העיתון הבריטי "גארדיאן" אלן רוסבריגר ועוד.

ארבעת חברי ההנהלה של המועצה החדשה שתקבע את מדיניות חופש הדיבור בפייסבוק, ועל פי המלצותיה ייקבע אילו פוסטים ופרופילי משתמש ייחסמו, נבחרו ישירות על ידי ראשי פייסבוק.

הם כוללים את ת'ורנינג-שמידט, שני פרופסורים אמריקאים למשפט – ג'מאל גרין ומייקל מקונל ואת קטלינה בוטרו ששימשה כדוברת לנושא חופש הביטוי בארגון המדינות האמריקאיות.

ארבעת חברי ההנהלה בחרו את יתר 16 חברי המועצה שיקבעו מה יהיו מגבלות חופש הביטוי ברשת החברתית ומה יתאפשר למשתמשים לפרסם.

"הפאנל שלנו כולל שלושה שופטים לשעבר, שישה עיתונאים בהווה והעבר, ומנהיגים ידועים אחרים בעלי רקע בחברה האזרחית, האקדמיה והשירות הציבורי. הם מייצגים מגוון של רקעים ואמונות, אך לכולם יש מחוייבות עמוקה לקידום זכויות האדם וחופש הביטוי", אמר תומאס יוז, מנכ"ל מועצת הפיקוח החדשה.

המועצה שתקבע את מגבלות חופש הדיבור בפייסבוק הוצעה לראשונה על ידי מארק צוקרברג בשנת 2018, כניסיון להיחלץ מההאשמות כנגד ראשי פייסבוק על הגבלת חופש הדיבור ברשת החברתית. המועצה תידרש לקבל החלטות בנושאי חופש הדיבור וגם תענה על פניות מצד פייסבוק מצד גולשים שיערערו על פסילת פוסטים או פרופילי משתמש שלהם.