פעילי "אם תרצו". ארכיון
פעילי "אם תרצו". ארכיון צילום: אם תרצו

מאות בני נוער פנו לראש הממשלה ושר הביטחון בדרישה שלא לקדם את עסקת שחרור המחבלים המסתמנת בתמורה לשחרורם של חללי צה"ל הדר גולדין ואורון שאול ז"ל.

אגף הנוער של תנועת "אם תרצו" אשר יזם את העצומה החתים עד כה מעל ל-500 בני נוער העומדים בפני גיוס.

בעצומה נכתב, "אנו מודאגים מאוד מעסקה שכזו המסכנת אותנו, את משפחותינו, ובכלל את עם ישראל. מדינת ישראל מוקפת באויבים רבים המייחלים לנפילתה, ועסקה שכזו, תסכן אותנו ואת עתידנו כצעירים שיוצאים לבלות, מתגייסים לצה"ל ובהמשך אף מקימים משפחה בישראל."

חותמי העצומה הזהירו מפני ההשלכות של עסקה מעין זו, "בעבר, מדינת ישראל חתמה על הסכם שחרור מחבלים שתוצאותיו התבשרו בדמם השפוך של תינוקות, ילדים, נערים, ומבוגרים – יהודים שנרצחו על ידי מחבלים מתועבים שהשתחררו בעסקאות אלו. כ-40% מ-1027 המחבלים ששוחררו ב"עסקת שליט" חזרו לפעילות טרור, המחבלים המשוחררים היו מעורבים ברצח של לפחות עשרה ישראלים ועשרות פצועים נוספים. שחרורם נותן רוח גבית ודחיפה מורלית משמעותית לארגוני המחבלים.
"עסקת שליט" צריכה להוות מקרה בוחן, ואנו למדים ממנה כי שחרור המוני של מחבלים יכול לגרום לגל פיגועים נוסף, וכן לאיבוד כוח ההרתעה של מדינת ישראל ולסיכון אזרחיה ותושביה עליהם אנו עתידים להתגייס כדי לשמור מכל משמר."

אליהו פרידמן ומעיין כהן, מראשי אגף הנוער של תנועת "אם תרצו", ציינו, "רק הפעלת מנופים צבאיים כלכליים ובריאותיים על החמאס, כאשר החזרת השבויים והחללים מהווה תנאי בסיס לכל משא-ומתן ולא צעד ישראלי לקראת תושבי רצועת עזה תסייע באמת תהחזיר את השבויים בלי להסב נזק אסטרטגי למדינת ישראל. הגיע הזמן שממשלת ישראל תעצור את הטירוף הזה."