מקימים ממשלת אחדות
72 חברי כנסת: ממליצים על בנימין נתניהו

הליכוד וכחול לבן הגישו לנשיא 72 חתימות של חברי כנסת המבקשים להעניק לנתניהו מנדט להרכבת הממשלה הבאה. סיעת ימינה לא התבקשה לחתום.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג באייר תש"פ

72 חברי כנסת: ממליצים על בנימין נתניהו-ערוץ 7
הדיונים על חוק הרוטציה במליאה
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

נציגי סיעות הליכוד וכחול לבן הגישו אחר הצהריים (ה') לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין 72 חתימות של חברי כנסת הממליצים על בנימין נתניהו להרכבת הממשלה הבאה.

מי שהעבירו את החתימות לבית הנשיא הם מזכירת סיעת הליכוד עליזה בראשי ודובר סיעת כחול לבן רון קורמוס.

על מסמך הבקשה חתמו חברי סיעות הליכוד, כחול לבן, יהדות התורה, ש''ס, העבודה ודרך ארץ. מפלגת ימינה כלל לא התבקשה לחתום.

צילום: כחול לבן

נשיא המדינה ראובן ריבלין הודיע כי בכוונתו להעניק לראש הממשלה נתניהו את המנדט להרכבת הממשלה הבאה, לאחר שקיבל את המלצותיהם של 72 חברי כנסת.

״אנו מצויים בתקופה חסרת תקדים, במהלכה, היתה נתונה המדינה בשנה האחרונה בשלוש מערכות בחירות שנערכו ברצף, כאשר בנוסף, בחודשים האחרונים מתמודדת מדינת ישראל, יחד עם העולם כולו עם נגיף הקורונה", אמר ריבלין.

"התקבלה לידי בקשה בכתב, החתומה על ידי רוב חברי כנסת, המבקשים להטיל את תפקיד הרכבת הממשלה על ח"כ בנימין נתניהו. בכוונתי לפעול בהתאם להוראות החוק. אני תקווה כי בעקבות מהלך זה, תוקם בקרוב ממשלה בישראל, שתתמודד בהצלחה עם האתגרים המורכבים העומדים לפנינו״, הוסיף הנשיא.

השבעת ממשלת האחדות צפויה להתקיים ביום רביעי הקרוב לאחר שאמש הכשירו 11 שופטי בג"ץ את ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן וקבעו כי בנימין נתניהו יוכל להרכיב את הממשלה הבאה.

בפסיקה נקבע כי אין עילה משפטית להתערב בהטלת הרכבת הממשלה על ראש הממשלה למרות שהוגש נגדו כתב אישום.

עוד נפסק פה אחד כי על אף שההסכם הקואליציוני מעורר קשיים משפטיים לא מבוטלים, לעת הזו אין מקום להתערב באיזה מסעיפיו.