רבנים בציונות הדתית: לעצור את ההתנכלות למשפחות 'קומי אורי'

"אנו קוראים לממשלה ולראשי מערכת הביטחון לעצור את ההתנכלות למשפחות הגרות בגבעת 'קומי-אורי' ולאפשר להן לשוב לביתן", כתבו הרבנים.

ערוץ 7 , י"ג באייר תש"פ

רבנים בציונות הדתית: לעצור את ההתנכלות למשפחות 'קומי אורי'-ערוץ 7
שוטרי מג"ב בקומי אורי
צילום: דוברות יצהר

רבנים בציונות הדתית מוחים על הריסת הבניה הבלתי חוקית במאחז ''קומי אורי'' הסמוך ליצהר בשומרון.

במכתבם לשרי הממשלה דורשים הרבנים לאפשר למשפחות לשוב לביתן על הגבעה.

"מתוך האמונה כי מפעל ההתיישבות הינו חלק חשוב בגאולת ישראל וחיזוק העם היושב בציון, אנו קוראים לשרי הממשלה וראשי מערכת הביטחון לעצור את ההתנכלות למשפחות הגרות בגבעת 'קומי-אורי' ולאפשר להן לשוב לביתן, כחלק מהרחבת ההתיישבות כולה", כתבו הרבנים.

"אנו קוראים לכם להתמקד במילוי תפקידיה החשובים של מערכת הביטחון, במיגור הטרור הערבי וההתמודדות עם נגיף הקורונה, ולעצור את כל פעולות ההרס הרבות המבוצעות בתקופה האחרונה. יש להפסיק באופן מיידי את הריסות-הפתע הליליות ואת הפגיעה הדורסנית בחלוצים בכל יהודה ושומרון ובקומי אורי בפרט", מוסיפים הרבנים במכתבם.

בין הרבנים שחתמו על המכתב - הרב דב ליאור, הרב צפניה דרורי, הרב יצחק גינזבורג, הרב שמואל אליהו, הרב אליהו זיני, הרב ישראל אריאל, הרב דוד חי הכהן, הרב שמחה שטטנר, הרב אוריאל ספז, הרב גדעון בנימין, הרב משה צוריאל, הרב יהודה קרויזר, הרב אוהד קרקובר, הרב יאיר פרנק, וכן הרב יהושע מרדכי שמידט.

כאמור, מכתב הרבנים מגיע על רקע הרס של מבנים רבים במאחזים בשבועות האחרונים. מבנים של משפחות נהרסו ביצהר, בגבעת חי"ש שבגוש עציון, במעלה שלמה הסמוכה לכוכב השחר וכן מבנים של ישיבת חומש ועל גבעת עמונה.