בית משפט
בית משפט צילום: ISTOCK

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את יצחק חדד, גזבר מפלגת קדימה לשעבר, בהפרת אמונים בתאגיד במסגרת הסדר טיעון.

הנאשם זוכה מיתר העבירות שיוחסו לו על פי כתב האישום, בין היתר, גניבה על ידי מורשה וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. חברת י.פ.ל. השקעות וניהול נכסים בע"מ, הנאשמת גם היא בפרשה, זוכתה מגניבה על ידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון.

ההליך הסתיים בהרשעה ובזיכוי כאמור בהתאם למתווה מוסכם אשר הוצע על ידי ביהמ"ש לצדדים לאחר סיום שמיעת הראיות בתיק והגשת סיכומי הצדדים. הסדר הטיעון אינו כולל הסכמה בעניין העונש.

בשיחה עם ערוץ 7 אמר חדד "בסיומו של משפט שנמשך 4 שנים, וכמעט עשר שנים לאחר שציפי לבני הגישה כנגדי תלונת כזב על גניבה מרמה ופגיעה בפרטיות, בית המשפט המחוזי בת"א קבע חד משמעית שלא היה דבר וחצי דבר עם האשמות הפשע שהוטחו בי".

"כתב האישום קרס כליל. לא גניבה, לא מעילה, לא הלבנת הון, לא רישום כוזב, לא פגיעה בפרטיות, אלא זיכוי מכל עבירות הפשע. בית המשפט בחר שלא לכתוב הכרעת דין אלא להציע לי הצעה שאין לסרב לה.

ובקצרה, שאסכים להודות בהפרת אמונים בתאגיד בלבד ללא מרמה (עבירת עוון ולא פשע), רק מעצם ניגוד העניינים. כאדם ישר וכמשפטן בחרתי להיענות להצעה.

חסכתי מעצמי שנים נוספות שיהיו אבודות. כל מלחמה צריך לסיים גם כזו שבה אתה לא מנצח בה עד הסוף. היום אני ניצחתי בענק ניצחון עצום חסר תקדים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו