אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK
מזכ״לית הסתדרות המורים יפה בן דויד הודיעה לגננות כי הן יוכלו לעבוד בהתנדבות בל"ג בעומר שיצוין ביום שלישי הקרוב, כדי לייצר לילדי הגנים רצף חינוכי ותחושה של ביטחון ושיגרה.

''בימים האחרונים קיבלנו מכן פניות רבות, בהן הובע רצון להתנדב בל״ג בעומר ובכך לייצר לילדי הגנים רצף חינוכי ותחושה של בטחון ושיגרה", כתבה בן דוד. ''אנו רואות ברצון זה יוזמה אצילית וברוכה, המעידה על מחוייבות עמוקה לילדי הגנים ולמדינת ישראל''.

בן דוד וענת דדון - יו"ר המחלקה לגננות בהסתדרות המורים, קראו לגננות שרוצות ומוכנות לסייע לתלמידים, להתנדב במהלך חופשת ל״ג בעומר.

"חשוב לנו לחדד כי חופשת ל״ג בעומר היא חופשה המעוגנת בהסכם הקיבוצי. לפיכך, רק גננות המעוניינות להתנדב תגענה לגני הילדים. כמובן שגננת שתבחר לנצל את יום החופשה שלה - תוכל לעשות זאת''.

השתיים הוסיפו: ''ברצוננו להביע שוב את הערכתינו לרוח ההתנדבות שהפגנתן ויודעות שאתן תמיד ראשונות להתייצב בחוד החנית של מערכת החינוך - בחירום ובשגרה''.

ביום ראשון הקרוב יפתחו גני הילדים, לראשונה מאז תחילת התפרצות הקורונה בישראל. הגנים יחזרו לפעילות במתכונת חלקית.

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב אמש אמש לחדשות 12, "אני חושב שאנחנו במעבר הדרגתי נתחיל לעבור לשגרה. כל עוד הכללים האלה יישארו כפי שהם אנחנו מרתקים חצי מהמשק, אי אפשר ליצור שגרה של כולם ולכן כאשר ייראו שהמצב הוא סביר, הסיכון הוא לא גדול והשליטה על מוסדות החינוך היא אפשרית".