איטליה
הקורונה הצילה את המהגרים המוסלמים הלא חוקיים

שלטונות איטליה הודיעו כי 600 אלף מהגרים לא חוקיים יורשו להישאר במדינה ולא יגורשו: "חיוניים בטיפול בקשישים וקטיף יבולים".

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ד באייר תש"פ

הקורונה הצילה את המהגרים המוסלמים הלא חוקיים-ערוץ 7
איטליה
צילום: ISTOCK

נגיף הקורונה גרם לאסונות ולדאגות ברחבי העולם, אבל ל-600 אלף מהגרים לא חוקיים שחצו את הגבולות אל יבשת אירופה הוא בהחלט הועיל.

הרשויות באיטליה הודיעו כי 600 מהגרים לא חוקיים שחצו את הגבלות אל יבשת אירופה ממדינות מוסלמיות שונות בעולם, יורשו להישאר במדינה ולא יגורשו כפי שתוכנן תחילה, על מנת לסייע בטיפול בקשישים ובעבודות קטיף וחקלאות.

בחודשים האחרונים, מאז התפרצות הקורונה באיטליה, עבדו עשרות אלפי מהגרים לא חוקיים בשדות התבואה האיטלקיים וסייעו בעבודות קטיף וחקלאות, בעוד אחרים סייעו בטיפול בקשישים בבתיהם, תוך סיכון כי אם יתפסו על ידי המשטרה יעצרו ויגורשו מאיטליה.

פפה פרובנזנו, חבר המפלגה הדמוקרטית באיטליה, אמר כי "האוכל על השולחן שלנו מגיע מהשדות האלו. כעת עלינו להגיש את הזכויות האלו שנמנעו לאותם אנשים שעבדו שדות האלו".

היתרי השהייה באיטליה יהיו בשלב הראשון לשישה חודשים למרות הכניסה הלא חוקית של המהגרים לתחומי המדינה, ולאחר מכן יחודשו לתקופות ארוכות ויאפשרו למהגרים להישאר בתחומי איטליה.

ההצעה לאפשר את הישארותם של המהגרים באיטליה היתה של שרת החקלאות תרזה בלנובה. הצעת החוק לאפשר למהגרים הלא חוקיים להישאר באיטליה תובא לאישור הממשלה ותיכנס לתוקף באופן מיידי, ובעוד 60 ימים תעלה לדיון גם בפרלמנט האיטלקי.

"אם נכפה על המהגרים להסתתר, זה גם עלול לגרום להתפרצות של המחלה ללא אפשרויות בדיקה", אמרה בלנובה. היא הביאה כדוגמא את השדות החקלאיים סמוך לעיר פוג'יה בדרום איטליה, בהם עובדים 3000 מהגרים בעבודות קטיף וחקלאות ללא נקיטת אמצעי זהירות כגון שטיפת ידיים, שמירת מרחק או מסיכות פנים.