בוקי נאה: "יאיר נתניהו מפגר". ניסים משעל: "השתגעת? תתנצל"

בוקי נאה התייחס לתלונה במשטרה שהגיש נגדו נתניהו הבן בגין הסתה.

ערוץ 7 , י"ד באייר תש"פ

העיתונאי בוקי נאה התייחס ברדיו 103FM לתלונה במשטרה שהגיש נגדו יאיר נתניהו בגין הסתה, לאחר שנאה כתב ''כשמישהו יחליט לחנך את הבן המפגר של ראש הממשלה וייתן לו דקירה בישבן, גם 10 מאבטחים לא יעזרו לו''.

בפתח השיחה עם ניסים משעל אמר נאה: "אני כותב ומפרשן בענייני פלילים ואני כתבתי אחרי שאדון יאיר נתניהו איחל לכל מי שהיה בהפגנת הדגלים השחורים שהם יהיו חולים בקורונה כי הם הפגינו נגד אבא שלו.

"דקירה בישבן זה מושג בעולם הפלילים, זה לא מישהו שרוצה לפגוע בך, אלא רוצה להשפיל אותך. אני כתבתי מה יקרה בסוף כשמישהו יחליט לסתום לו את הפה, למפגר הזה, אז ידקור אותו בתחת וגם 10 מאבטחים של השב"כ לא יעזרו לו. אני מניח שכשהוא ישב מול חוקר במשטרת ישראל והיה צריך להסביר לו איפה פה האיום ואיפה ההסתה, אז אם הוא הסביר, משטרת ישראל תקרא לי. אחרי זה, אם משטרת ישראל תגיש נגדי כתב אישום, אני אביא איתי לשונאי לבית משפט בתור עד הגנה..."

איזה מסר רצית להעביר לו? רצית להשפיל אותו?
"רציתי להעביר מסר שבעולם התחתון ובעולם העליון כשדוקרים מישהו בתחת, זה לא רוצים לדקור אותו בלב או בגב או לתת לו בעיטה בראש, זה להשפיל אותו. כי מישהו שכל היום, בתור הבן של ראש הממשלה, כותב על אנשים חושבים ואינטליגנטיים שרוצים להביע את דעתם על פי חוק, ומפגינים, ושומרים על מרחק: 'הלוואי שיהיו חולים' כי הם מפגינים נגד אבא שלו, אז בסוף מישהו כזה יתרגז עליו וידקור אותו בתחת".

לדברי נאה, הוא לא פוחד מחקירה במשטרה: "אני אשמח מאוד אם משטרת ישראל תקרא לי לחקירה ואני אחקר ועלא כיפאק, הכול בסדר. אבל לדעתי ולצערי הרב, היא אפילו לא תקרא לי לחקירה כי אין פה עבירה. לא אני זה שאדקור את הבן של ראש הממשלה בתחת, ולא אני זה שאשלח אנשים לדקור את בנו של ראש הממשלה בתחת, אני סיפרתי מה קורה במצבים כאלה בעולם נורמלי".

איזה תגובות קיבלת?
"כמובן שדקה אחרי יש מה שנקרא תעשיית הבוטים שמופעלת על ידי חבורה מטורללים מהצד של ראש הממשלה", סיפר בוקי ופירט את התגובות שקיבל: "אלוהים ישמור כמה פסיכים יש במדינת ישראל, מה לעשות. אבל זה חלק מהעניין, אם אתה רוצה להביע את דעתך גם בתקופה כזאת, אם אתה רוצה ללכת נגיד להפגין כמו שאנשים מפגינים, אתה צריך לסבול את העובדה של תעשיית הבוטים של ראש ממשלת ישראל ובנו. אז יופי, הכול בסדר גמור, הלוואי שהמשטרה תיקח אותי לחקירה ואני אחקר על הדבר הזה ושלום על ישראל והכול בסדר".

אולי אתה רוצה להתנצל ולגמור את העניין?
"להתנצל על מה? הוא מפגר, כי רק מפגר שכולנו האזנו לשיחה שלו שהוקלטה באוטו וכולנו יודעים, מעז לכתוב על אנשים מבוגרים, שהם בגיל של ההורים שלו, שחשובה להם המדינה שלהם והם יוצאים מהבית מההסגר ועומדים במרחק 2 מטר אחד מהשני עם דגלים שחורים - שהם חולים".

בטקסט הזה יש כמה אלמנטים שאתה יכול להתנצל עליהם, שאתה לא התכוונת שהוא מפגר ושלא התכוונת שידקרו אותו באמת.
"אני התכוונתי שהוא מפגר, לא התכוונתי שידקרו אותו. התכוונתי שיש מצב שכשמישהו יחליט לדקור אותו אז גם מאבטחים של השב"כ לא יעזרו לו, מה לעשות. אני לא איימתי עליו ולא הסתי נגדו, אני כתבתי את דעתי ואת אמרתי ככתבנו לענייני פלילים, טוב - טוב, לא טוב - לא טוב, אם מישהו יחליט בפרקליטות המדינה שאני מסית נגד בנו של ראש הממשלה, אז בבקשה שיחקרו אותי וישלחו אותי לבית סוהר. תתקשר ל-100 ותגיד להם שזה לא בסדר שעדיין לא עצרו אותי על הדבר הזה. יש אחד שנותן הוראות למשטרה והוא שולח להם בוואטסאפ, קוראים לו 'הצל', אתה מכיר?"

בתוך כך שלושה פעילי שמאל, בהם חיים שדמי שתועד מאיים לכאורה על בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, נחקרו הבוקר (ו') בלהב 433. בתום חקירתם השלושה שוחררו.

בצאתו מהחקירה אמר שדמי: "אני יודע באיזו מציאות אני חי, אז לא הופעתי. אני מדגיש שהיחס היה נהדר. צדק, אמת, מוסר, איתי ועם כולנו יחד, אין דרך אחרת. את זה אי אפשר לנצח".

הוא פנה לתקשורת, "אני בא מהמקצוע הזה, אתם לא תלמדו אותי על עיתונות. אתם נחלקים לקרנפים, כבשים ומשתפי פעולה. רובכם הגדול, לא כולכם. אל תמשיכו עם הקו הזה, תבואו עם הצד המוסרי והצודק שלנו. אתם תעשו את חשבון הנפש שלכם. זה לא עניין עליי, של חיים שדמי הפרטי, אנחנו חלק מקולקטיב".