הבית הלבן
הבית הלבן צילום: ISTOCK

בכירים בבית הלבן מנעו את פרסומן של הנחיות שגיבשו ראשי מערכת בריאות הציבור בנוגע לנהלים לחזרה לשגרה בארצות הברית. כך לפי תחקיר של סוכנות הידיעות אי-פי.

התחקיר, המתבסס על תכתובות פנימיות של הממשל האמריקני, מגלה כי בחודש שעבר גיבש "המרכז לבקרת מחלות" (CDC), הסמכות העליונה בענייני מחלות זיהומיות, מסמך מפורט המסביר מהן הדרישות והנהלים לחזרה לשגרה בכל מגזר בחברה ובמשק האמריקניים.

המסמך הועבר לבית הלבן, אך שם החליטו בדרג הפוליטי כי יש לגנוז אותו, משום שהוא אינו עולה בקנה אחד עם מדיניות החזרה לשגרה שגיבש הבית הלבן.

דוברת הבית הלבן קיילי מקנאני טענה אתמול כי המסמך נדחה משום שלא היה סופי, ולא קיבל את אישורו של מנהל המרכז לבקרת מחלות.

בתוך כך, דוברת סגן הנשיא פנס אובחנה כנשאית של נגיף קורונה. הדוברת, קייטי מילר, שהתה בסביבתו של סגן הנשיא בימים האחרונים, אך לא בסביבת הנשיא. בעלה, סטיבן מילר, משמש יועץ בכיר לטראמפ. הנשיא וסגנו נבדקים מדי יום ביומו, ונמצא כי לא נדבקו בקורונה.

רשת החדשות האמריקנית CNN דיווחה הלילה כי גם העוזרת האישית של איוונקה טראמפ נדבקה בנגיף קורונה. גורם המעורה בפרטים מסר לרשת החדשות כי העוזרת של בתו של נשיא ארה"ב, לא הייתה בקרבתה בשבועות האחרונים. איוונקה טראמפ ובעלה ג'ארד קושנר נבדקו ונמצא כי אינם נדבקו בנגיף.