אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: iStock

גני הילדים יפתחו מחר בבוקר (א') לאחר כחודשיים של הפסקת הפעילות. צוותי החינוך ערוכים לקבל את פניהם של הילדים הנרגשים, ולעבוד אתם במרחבים החדשים של הגן.

בהתאם למתווה החזרה מספר הילדים בגן לא יעלה על 18 בסך הכל, כאשר הם ילמדו בשתי קבוצות, כשבכל קבוצה 9 ילדים. הפעילות בגן תפוצל לשתי קבוצות ראשיות כשכל קבוצה תלמד 3 ימים בשבוע (א-ג, ד-ו). משרד החינוך ממליץ לבצע סבבים בימים כדי לשמור על עקרון ההוגנות והשוויון בין ההורים. בכל מקרה, השיבוצים צריכים להיעשות בשיתוף ובהתייעצות עם ההורים.

בגני הילדים לומדים בסך הכל כחצי מיליון ילדים, וחזרתם אל הגנים תעשה באופן מדורג. מאחר שהלימודים מתקיימים במתכונת של סבבים (ימים א-ג, ד-ו), יכולת ההגעה לסבב עומדת על כ- 250,000 ילדים. בכל מקרה, החזרה ללימודים היא בחירה של ההורים, ואין מדובר בחובה.

שר החינוך רפי פרץ אמר הערב, "שבוע טוב ומבורך לילדות וילדי הגנים, לגננות, להורים ולמדינת ישראל; מערכת החינוך נכנסת למסלול של חזרה לשגרה. נעמוד מקרוב שהגנים נפתחים בצורה טובה כפי שעשינו עם תלמידי כיתות א-ג, עם החינוך המיוחד ועם כיתות יא-יב בשבוע שעבר. מאחל ברכה לכל צוותי הגנים והתלמידים בחזרתם המרגשת לשגרה".

מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב הוסיף כי "פתיחת הגנים מהווה צעד חשוב ומשמעותי בחזרתה של המערכת לשגרה. ילדי הגן הנרגשים יפגשו צוות חינוך מסור, דואג ואחראי שעמל רבות כדי להכשיר את הגן לכבודם. ההכנות החלו מבעוד מועד לאורך השבוע האחרון, ובכלל זה גם פרסום המתווים. המציאות החדשה והמשתנה היא אתגר בעבור כולנו, ואנחנו נמשיך ללוות מקרוב כדי לתמוך ולסייע במענים הנדרשים. אני מאחל הצלחה לילדים ולצוותים החינוכיים".